ROZRYWKA

W weekend będzie się działo!

Dni Pabianic były początkiem wrześniowych atrakcji. Najbliższy weekend zapowiada się obiecująco. Przed nami koncerty, rajd, zabawy, piknik, dyskoteka, spektakl i “Smaki dziedzictwa”.
  • W najbliższą sobotę wydarzenie ZWiK, czyli Pabianicki Rowerowy Rajd Ekologiczny „Na dwóch kółkach do Dużej Wody”. Start o godzinie 10.00 ze Stacji Uzdatniania Wody „Zagajnikowa” przy ul. 15. Pułku Piechoty Wilków 12, wjazd bramą od strony ulicy Wiejskiej. Zapisy w dniu imprezy w godzinach 9.00 – 9.45.
    Rajd zakończą  gry i zabawy, EKOkonkurs oraz poczęstunek dla wszystkich uczestników. Osoby biorące udział w rajdzie będą miały możliwość zarejestrowania i oznakowania swojego pojazdu jednośladowego. Akcję przeprowadzą strażnicy miejscy.
  • Przypominamy o niezwykłym spektaklu “Strefy Ruchu” pod hasłem “Paczuszka dla maluszka”. Do obejrzenia w sobotę, 11 września”, o godz. 18.00 w Miejskim Ośrodku Kultury w Pabianicach. Uczestnictwo w nim wiąże się ze wsparciem  podopiecznych Fundacji Pomaganie jest fajne.
  • Sobota –  od 14.00 do 22.00 przy Torowej 3 Motocyklowy Piknik Integracyjny.
  • Weekendowe atrakcje przygotowuje Muzeum Miasta Pabianic w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa, których tegorocznym hasłem przewodnim są „Smaki dziedzictwa”. Już w najbliższą sobotę o godzinie 15. 30 MMP gościć będzie Annę Wojciechowską, autorkę książki “Fifka i żulik, czyli domowa kuchnia łódzka”. Opowie o zalewajce, prażokach, zupie szczawiowej, żuliku, chałce, płuckach i innych potrawach, jakie jadano w robotniczej Łodzi i Pabianicach. “Wykładowi towarzyszyć będzie mały, słodki poczęstunek” czytamy w zapowiedzi.
  • Wypełniają się miejsca na bezpłatne warsztaty z programowania dla dzieci i młodzieży w wieku szkolnym. Można się zapisywać do ostatniej chwili, jeśli tylko na stronie www.kodujzgigantami.pl widnieje wolne miejsce, to można je “zabookować” i przyjść. O szczegółach pisaliśmy TUTAJ.
  • W niedzielę (12.09) w godzinach 11. 00-17. 00 na parkingu C.H. Tkalnia będą dmuchańce, zjeżdżalnie, Wioska Małego Strażaka, Bańki Mydlane, Fotolustro, Animacje, Konkursy.
  • Za nami dożynki w Konstantynowie Łódzkim, przed nami w Gminie Pabianice – konkretnie w Bychlewie. Najpierw będzie podniośle, potem rozrywkowo. Imprezę zakończy zabawa z DJ. Szczegóły TUTAJ.