ROZRYWKA

W weekend żeglarski piknik na Lewitynie. Sprawdź, gdzie jeszcze czekają atrakcje

Będzie aktywnie, kreatywnie i koncertowo.

„Żeglarska Wiosna” to piknik połączony ze szkoleniem z obsługi jachtu oraz regatami. Impreza organizowana przez pabianickich harcerzy odbędzie się na obiekcie MOSiR przy ul. Bugaj.

12 maja (sobota) w godz. 10-16 – szkolenie z pływania na jachcie klasy Optymist. Mogą wziąć w nim udział wszyscy chętni. Z kolei 13 maja (niedziela) o godz. 9 rozpoczną się zapisy na regaty we wszystkich kategoriach (regaty dla osób w wieku 10-18 lat). Po eliminacjach, na godz. 15.30 zaplanowano starty finałowe. Równolegle w godz. 10-16 na lądzie będzie trwać żeglarski piknik.

TUTAJ znajdziecie stronę wydarzenia na FB.

***

Sprawdźcie inne imprezy zaplanowane na nadchodzący weekend:

12 maja

Rajd rowerowy „Odjazdowy bibliotekarz”. Start o godz. 10 spod PCM (od strony pogotowia), meta – rezerwat „Duża Woda” w Lesie Karolewskim. Na miejscu gry i konkursy z książkowymi nagrodami.

„Mural marzeń” – w godz. 14-19 Adam Wirski „Kruk” będzie tworzył graffiti na ścianie w głębi parkingu przy SDH. Zaproszeni są wszyscy mieszkańcy – w słowie „marzenie” pabianiczanie będą mogli wpisać, jakie są ich pragnienia i życzenia. Będą też atrakcje towarzyszące – wata cukrowa, malowanie twarzy itp.

Firefighter Combat Challenge 2018 – to kolejna edycja ekstremalnych strażackich zmagań. Obejrzymy je w godz. 10-17 na parkingu C.H. Echo. Rywalizacja polega na pokonaniu specjalnego toru przeszkód – strażak w pełnym rynsztunku (19 kg) wbiega na trzecie piętro i wciąga na górę worek (19 kg); zbiega na dół, po czym uderzając młotem przesuwa odważnik (1,5 metra); następnie slalomem biegnie po wąż, “gasi” cel, a na koniec przenosi (30 metrów) manekina o wadze 80 kg.

13 maja

II Pabianicka Gra Biegowa – impreza o charakterze sportowo-rozrywkowym. Zabawa będzie polegać na przemieszczaniu się po naszym mieście od punktu do punktu (podział na obsługowe i bezobsługowe). Przygotowano zagadki, rebusy i zadania.

Konstantynów Łódzki – Dzień z Funduszami Europejskimi. Przygotowano koncerty, rodzinny piknik, strefę dla dzieci, konkursy i grę miejską. Dla chętnych zajęcia fitness, zumby i jogi. Na placu Wolności zacumują food tracki i inne stoiska gastronomiczne. Wydarzenie potrwa w godz. 14-19.

Łask – Dzień z Funduszami Europejskimi. Na placu 11 listopada w godz. 16-22 na uczestników czeka strefa innowacji (zabawy z robotem humanoidalnym, wirtualny świat, nowe technologie), konkursy z nagrodami, strefa kreatywna dla dzieci, animacje i gry dla najmłodszych. Chętni sprawdzą się w escape roomach. Zwieńczeniem imprezy będzie koncert Pudelsów i Agnieszki Chylińskiej.


Zobaczcie video z ubiegłorocznej edycji FCC: