PORADNIK

Wakacje z dystansem – dokąd pojechać na urlop 2021?

Jeśli zamierzasz jechać na wakacje i szukasz inspiracji, to dobrze trafiłeś. W tym artykule przygotowaliśmy dla Was kilka ciekawych opcji, dzięki którym będziesz mógł spędzić pamiętne wakacje, łączące ze sobą zarówno bezpieczeństwo, jak i swobodę.
Bezpieczne i wygodne wakacje

Pandemia w znaczny sposób wpłynęła na nasze podejście do podróżowania. Każdy z nas potrzebuje przynajmniej chwili relaksu oraz odpoczynku, a także tęskni za czasami, kiedy można było swobodnie podróżować. W obecnych czasach jednak zdajemy sobie sprawę z sytuacji na świecie i przede wszystkim stawiamy na bezpieczeństwo nasze i naszych najbliższych. Dlatego każdy z nas zadaje sobie pewnie pytanie. W jaki sposób mogę spędzić swobodne i bezpieczne wakacje? Odpowiedź jest prosta, a są nią wakacje w domkach i wakacyjnych apartamentach z możliwością dojazdu na miejsce własnym samochodem, dzięki czemu nie jesteśmy uzależnieni od lotów samolotami.

5 miejsc, do których warto pojechać

Poniżej przedstawiona została krótka lista 5 miejsc, do których zdecydowanie warto pojechać na wakacje własnym samochodem.

– Chorwacja Istria – to miejsce, w którym panuje klimat śródziemnomorski, a duża część półwyspu jest górzysta. Istria może pochwalić się bardzo dobrze rozwiniętą turystyką, która jest wynikiem wspomnianego klimatu, ciekawych miasteczek oraz licznych kąpielisk (największym jest Opatija). Istria oferuje również mnóstwo atrakcji dla dzieci, a na jego korzyść działa także fakt, że znajduje się ono dość blisko Polski.

– Włochy – od dawna jest to miejsce, które każdego roku przyciąga rzeszę turystów. Nie ma w tym nic dziwnego, gdyż jest to jedno z najbardziej uprzemysłowionych i zamożnych państw świata, posiadające bardzo bogatą kulturę i multum niesamowicie ciekawych miejsc. Powodów na odwiedzanie tego kraju jest jednak znacznie więcej, a jednym z nich jest kuchnia włoska, która jest jednocześnie prosta i urozmaicona. Nie można zapominać też o pięknych krajobrazach, w których można się łatwo zakochać, a także samych Włochach, którzy są pełni życia i, z którymi można bardzo miło pogadać.

– Hiszpania (Costa Brava i Costa Dorada) – to kolejny popularny kierunek na wakacje. Warte polecenia są dwa regiony, znajdujące się w północno-wschodniej Hiszpanii: Costa Brava oraz Costa Dorada. Ta pierwsza opcja może pochwalić się wyśmienitą kuchnią, zróżnicowanym wybrzeżem oraz dzikimi plażami, natomiast Costa Dorada można określić jako „złote wybrzeże” Hiszpanii. Bez problemu można tam znaleźć zaciszne i pozbawione innych ludzi miejsce, aby w spokoju zażywać wszystkich uroków Hiszpanii. Są to również świetne opcje, gdyż pozwalają łatwo połączyć odpoczynek i wczasy w owych rejonach ze zwiedzaniem Barcelony, która jest jednym z najciekawszych miast w Europie.

– Węgry – Balaton – nie jest to może niesamowicie popularny kierunek, ale zdecydowanie warto pojechać w to miejsce. Balaton jest to największe jezioro Europy Środkowej o powierzchni prawie 600 km2. Na plus jeziora przemawia jego temperatura w sezonie letnim, która waha się w granicach 23 a 25 stopni Celsjusza. Plaże nad jeziorem są w zdecydowanej większości zadbane, a bardzo popularną formą spędzania czasu nad Balatonem jest żeglarstwo. Turyści mogą również zwiedzać okoliczne winnice i próbować rozmaitych win, z których słyną całe Węgry.

– Polska (Mazury oraz Bałtyk) – Wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej, jak mawia stare, polskie przysłowie. Świetnym pomysłem jest spędzenie swojego urlopu w Polsce, wybierając się na Mazury lub nad morze. Kraina Tysiąca Jezior (chociaż tych jezior jest znacznie więcej, bo aż 2600) to region niezwykły, nawet w skali Europy. Urokliwych i pięknych miejsc jest tutaj po prostu multum. Tak samo atrakcji, czekających na turystów. Każdy bez wątpienia znajdzie tutaj cos dla siebie, aby w bardzo przyjemny sposób, spędzić swój urlop. To samo się tyczy wakacji nad morzem, które co rok jest oblegane przez tysiące turystów. Na szczęście nawet nad morzem jest możliwy wypoczynek bez tłumów, które zagwarantuje nam piaszczyste plaże i potrzebny spokój.