FAKTY HISTORIA

Wczoraj minęła 13. rocznica tragicznej śmierci policjantów

26 marca 2007 roku od kul więziennego strażnika zginęło trzech funkcjonariuszy: sierż. sztab. Wiktor Będkowski, mł. asp. Andrzej Werstak (pabianiczanie) i sierż. Bartłomiej Kulesza.

To byli policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Samochodową Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi. 26 marca 2007 r. w trakcie konwojowania aresztanta funkcjonariusze z niewyjaśnionych powodów zostali ostrzelani przez strażnika więziennego. Dwóch policjantów zginęło na miejscu, trzeci zmarł w szpitalu.

TUTAJ wspomnienie zamieszczone przez KPP. Na zdjęciu komendat naszej policji  insp. Tomasz Szwed  podczas  oddawania hołdu asp. Andrzejowi Werstakowi, który spoczywa na cmentarzu komunalnym w Pabianicach.

Funkcjonariusze, którzy zginęli na służbie to:

31-letni sierżant Bartłomiej Kulesza, w policji od 2003 roku, służył w Wydziale do Walki z Przestępczością Samochodową Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi;

32-letni młodszy aspirant Andrzej Werstak, w policji od 1996 roku, służył w Komendzie Powiatowej Policji w Pabianicach, skąd był oddelegowany do Wydziału do Walki z Przestępczością Samochodową Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi;

40-letni sierżant sztabowy Wiktor Będkowski, w służbie od 1996 roku, służył w Komendzie Powiatowej Policji w Pabianicach, skąd był oddelegowany do Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi.

(Fot. lodzka.policja.gov.pl)