FAKTY

Wczoraj szukali węża, gasili las i nie tylko. Dziś proszą o spokój

“W ciągu minionej doby, czyli jednej zmiany strażaków Państwowej Straży Pożarnej, na terenie powiatu pabianickiego miały miejsce cztery wyjazdy do działań ratowniczo-gaśniczych. Wszystkie zdarzenia miały miejsce na terenie gminy Konstantynów Łódzki. Dzisiaj prosimy o spokój! Koniec długiego weekendu, odpoczywamy!” napisali na FB druhowie z OSP.

W działaniach wczoraj wzięło udział 7 zastępów Ochotniczej Straży Pożarnej (6 OSP Konstantynów i 1 OSP Bechcice), w sumie 30 druhów OSP.  Po raz pierwszy zostali zaalarmowani o godzinie 14. 52. Pomknęli na ulicę Skłodowskiej-Curie, gdzie do budynku miał wpełznąć wąż. Na miejscu zdarzenia po rozpoznaniu i przeszukaniu obiektu nie potwierdzili zagrożenia. Gad prawdopodobnie sam się oddalił.

O godzinie 15. 35 zostali przekierowani na ulicę Łabentowicza do pomocy Zespołowi Ratownictwa Medycznego w ewakuacji osoby poszkodowanej z dachu budynku.

Kilka minut po powrocie do bazy  (o godz. 16.15) druhowie popędzili do pożaru lasu na ulicy Letniskowej. Płonęły gałęzie poszycia leśnego na powierzchni ok. 200 m.kw.

Z kolei o godzinie 22. 56 pojechali gasić pożaru budynku gospodarczego przy ulicy Niesięcin w Konstantynowie. Na miejscu zdarzenia zastaliśmy pożar altany wypełnionej materiałami łatwopalnymi.

“Dzisiaj prosimy o spokój! Koniec długiego weekendu, odpoczywamy!” napisali na FB.

Tagi: