ROZRYWKA

We wtorek piknik na Starym Rynku

15 sierpnia obchodzone jest Święto Wojska Polskiego. Na Starym Rynku odbędzie się 3. Piknik Patriotyczno-Rodzinny.

Od godz. 10 dzieciaki mogą korzystać ze zjeżdżalni. Impreza startuje o godz. 15 – zaśpiewa zespół ORO, Oliwka Snita, Natalia Karpińska, Marysia Maślanka i Krystian Maliszewski. Wykład historyka Dariusza Jakóbka i konkurs o Piłsudskim odbędą się w godz. 18-19. Później wystąpią “Pabianie” i członkowie Fundacji im. Stanisława Pomian-Strzednickiego. Ok. 21.00 finał pikniku – losowanie nagród wśród uczestników. Atrakcje towarzyszące to m.in.: kurtyny wodne, mierzenie ciśnienia i poziomu cukru, malowanie twarzy, zwierzaki z balonów. Oprócz tego przyjadą Skauci Europy i Grupa Rekonstrukcyjna z Kutna.

Święto Wojska Polskiego uczczą także władze samorządowe. Msza w kościele św. Mateusza rozpocznie się o godzinie 9.30 (po niej złożenie wiązanek pod pomnikiem Legionisty). Później delegacje udadzą się na cmentarz rzymskokatolicki i komunalny.

15 sierpnia jest ustawowo wolny od pracy – tego dnia obchodzimy również święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.

(Fot. wojsko-polskie.pl)

2 komentarze do “We wtorek piknik na Starym Rynku

    1. Tak, w zeszłym roku była wielka awantura o to. Następnym razem nie zadamy sobie trudu i przekleimy wprost nadesłanego mejla z “informacją”, choć wątpimy, czy zachęciłaby ona kogokolwiek do przyjścia:

      “Klub Gazety Polskiej w Pabianicach zaprasza na III Festyn Patriotyczno – Rodzinny, który odbędzie się w Pabianicach na placu przy ulicy Stary Rynek dnia 15 sierpnia 2017 roku. Festyn rozpoczynamy o 15-tej, a zakończymy o godzinie 22-giej. Poprzez wesołą zabawę, chcemy propagować wartości rodzinne i patriotyczne. Chcemy aby, każdy – młody i stary wyszedł z naszej imprezy zadowolony. Dlatego dla wszystkich przygotowaliśmy wiele atrakcji. Szczegóły na plakacie. “

Comments are closed.