FAKTY

Według PCM lekarz powinien, ale wcale nie musi być odpowiedzialny

Ogłoszenia o naborze pracowników autorstwa Pabianickiego Centrum Medycznego napawają zgrozą. Aby dostać stanowisko, nie trzeba za bardzo przejmować się swoimi obowiązkami.

Desperacja zarządzających szpitalem sięgnęła zenitu. Na początku kwietnia na oficjalnym profilu FB PCM pojawiły się ogłoszenia. Nadano im rangę priorytetu. Poszukiwani są: anestezjolog, pielęgniarka anestezjologiczna, neurolog oraz psychiatrzy. Ostatnio zarząd gorączkowo zaczął szukać internisty. W opisie apelu czytamy: “PILNE!!! Potrzebny INTERNISTA do Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego. Prosimy o udostępnianie posta”…

W koniecznych wymaganiach wpisano prawo wykonywania zawodu oraz wykształcenie. W dodatkowych, czyli takich, które nie dyskwalifikują, a są mile widziane, podano: doświadczenie w pracy na oddziałach, sumienność, odpowiedzialność i zdolności interpersonalne.

Choć trudno ocenić podczas rozmowy kwalifikacyjnej, czy kandydat jest odpowiedzialny czy nie, umieszczenie takich wymagań jako niekoniecznych w przypadku, gdy chodzi o lekarzy, jest co najmniej mocno niefortunne. Wszak to w rękach lekarzy jest życie człowieka!

Na praca.money.pl można przeczytać, że psychiatra musi odznaczać się wysokim poziomem umiejętności interpersonalnych: “kontakt z pacjentem to podstawa pracy każdego lekarza – zdolność porozumienia się, empatia i skuteczność komunikacyjna są kluczem, szczególnie w tak »delikatnej« specjalności jak psychiatria”.

Znaleźliśmy też ogłoszenie łódzkiej spółki Medicover: “Osoba zainteresowana pracą w charakterze lekarza musi odznaczać się także określonymi predyspozycjami i cechami personalnymi, takimi jak: odpowiedzialność, cierpliwość, nastawienie na najwyższe dobro pacjenta”.

A jaki musi być anestezjolog? Piszą o tym na poradnikpracownika.pl: “Anestezjolog to zawód niezwykle odpowiedzialny. Każde nieprzemyślane działanie może mieć ogromne konsekwencje. W związku z tym to właśnie odpowiedzialność za swoje czyny i przemyślane decyzje są kluczowe w tym zawodzie”.

Tagi:

2 komentarze do “Według PCM lekarz powinien, ale wcale nie musi być odpowiedzialny

  1. mistrzowie rekrutacji! wznieśli ją na wyższy poziom. @Jaga myslisz ze to katecheta a nie na przykład cukiernik D.?

Comments are closed.