ROZRYWKA

Weekendowe atrakcje: piknik z zabawą z DJ, Wieczór Uwielbienia z koncertem. Co jeszcze?

W najbliższy weekend mocno zróżnicowane klimaty. Baw się, pomagaj. Wstań i chodź.

🔷 Można pomóc temu dziecku. Przybywajcie na Piknik Charytatywny dla Miłoszka. 4 – miesięczny chłopczyk z Konstantynowa Łódzkiego ma ciężką wadę serca. Potrzebne są pieniądze na operacja ratująca życie, leczenie i rehabilitację. Trwa zbiórka, a za tydzień (sobota, 18 września) Wielki Piknik Charytatywny dla Miłoszka. Gdzie? Stanica – Konstantynów Łódzki, Plac Wolności 15. Kiedy? 18. 09. 2021, start o godz. 11.00.

W programie pikniku pokazy: sprzętu strażackiego (w tym ćwiczenia dla chętnych), Wojsk Obrony Terytorialnej (wykrywanie min), szkolenia psów. Ponadto m.in. minizoo, zjazd motocyklowy, zabawki, animacje, dmuchańce, stoisko Konstantynowskiej Akademii Sportu, smaczne jedzonko i, oczywiście, licytacje. Na zakończenie – impreza z DJ’em. Więcej o Miłoszku TUTAJ.

🔷Zarząd Główny i Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Motorowego i Stowarzyszenie “Motocykl Moje Hobby” zapraszają na Turystyczny Rajd Motocykli Zabytkowych “VIII Rajd Ziemi Obiecanej”, który odbędzie się w sobotę 18 września około godziny 14:30-16:00. Zawodnicy będą jechać patrolami po 3 do 5 motocykli (w zależności od frekwencji) co 10 minut i spotkać nas będzie można w sobotę, 18 września br. w takich miejscach jak:

  • Lutomiersk, ośrodek „Don Bosco”, ul. Kąpieliskowa 2. Odprawa zawodników 9:00. Start rajdu 10:02;
  • Łódź, archikatedra, ul. Stanisława Kostki. Meta odcinka I, odcinek II – pieszy, start odcinka III, wystawa motocykli dla publiczności 11:21 – 12:02;
  • Łódź, tablica ku czci por. Jana Kowalewskiego ul. Piotrkowska 132,  12:10;
  • Łódź, strzelnica „Bractwa Kurkowego” ul. Konstantynowska 1. Meta odcinka III, konkursy sprawnościowe: OTJ i WJ, strzelanie, poczęstunek, start odcinka IV 12:54 – 13:54;
  • Ksawerów, Centrum Szkolenia Rolniczego w Widzewie, ul. Szkolna 12. Meta odcinka IV, 2 konkursy sprawnościowe SZ, start odcinka V  14:37 –15:07;
  • Lutomiersk, ośrodek „Don Bosco”, ul. Kąpieliskowa 2. Meta odcinka V (meta całego rajdu) 16:07,
    • „Konkurs Elegancji” od 17:00,
    • „Bal Komandorski” 20:00.

Konkursy sprawnościowe odbędą się na placu manewrowym Centrum Kształcenia Rolniczego. Trasa przejazdu przebiega też przez okolice: Łódź, Chocianowice, Łaskowice, Rypułtowice i Szynkielew.

🔷W sobotę 18 września w Konstantynowie Łódzkim Festiwal Baniek Mydlanych i Kolor Fest. Start imprezy o godzinie 15.00 w Ośrodku Nad Stawem. O 17.00 rozpocznie się święto kolorów. Na uczestników będą czekały liczne atrakcje. Sprawdź szczegóły.

🔷 W sobotę (18.09) w godzinach 10:00-16:00 na Lewitynie odbędzie się Żeglarska Jesień 2021. Żeglarze z Retmanatu Hufca ZHP Pabianice zapraszają wszystkich zainteresowanych do udziału (bezpłatnego). Z pomocą instruktorów będzie można zgłębić tajniki żeglarskiej wiedzy i sprawdzić się w praktyce.

🔷Z kolei w niedzielę  Regaty o Puchar Prezydenta Pabianic. Udział w regatach jest bezpłatny, a sprzęt wodny oraz ratunkowy jest zapewniony przez organizatorów. Wydarzenie przewiduje też poczęstunek dla uczestników. Zapisy: 8:45-9:30, Start: 10:00.

🔷W Muzeum Miasta Pabianic w sobotę ciąg dalszy “Smaków Dziedzictwa”. Pora na “Napój bogów, wino i śpiew na średniowiecznych dworach i w klasztornym zaciszu”. Szczegóły na plakacie TUTAJ.

🔷To będzie petarda! Każdy mile widziany – tak Społeczność Chrześcijańska z ul. Bagatela w Pabianicach zaprasza na Wieczór Uwielbienia. To wydarzenie ponad podziałami pod hasłem: “Wstań i chodź”. Odbędzie się w Osadzie Rybackiej Sereczyn w sobotę, 18 września. Początek o godz. 18.00. W programie m.in. występ zespołu “Filadelfia”, scena już stoi. Organizatorzy: SCh, Kościół Zielonoświątkowy w Pabianicach i Konstantynowie Łódzkim oraz organizacja Halleluja.pl. Wstęp wolny.