FAKTY

Weszli do “piekła dla psów” – schroniska ze zwierzętami z naszego powiatu

 “Pogotowie dla zwierząt” poinformowało o interwencji w schronisku w Wojtyszkach. Przebywają tu także bezdomne zwierzęta z powiatu pabianickiego.

Weszliśmy do kolejnego “piekła dla psów” – napisali kilka dni temu aktywiści z pogotowia. Towarzyszyli im policjanci, a sprawą zajęła się prokuratura. Wolontariusze podkreślili, że przez ostatnich kilkanaście lat w tym miejscu dochodziło do cierpienia zwierząt, aż kilkunastu tysięcy psów. Kilka dni w trybie interwencyjnym odebrali 67 psów, 4 koty i 30 królików, które są obecnie pod opieką „Pogotowia dla Zwierząt” – w stanie zagrożenia zdrowia i życia.

Jak czytamy, “To nie koniec naszej interwencji w Wojtyszkach. Póki co zajmujemy się ratowaniem psów i innych zwierząt naprawdę w ciężkim stanie. Potrzebujemy w tym Państwa pomocy. Tak też było w schronisku w Radysach w roku ubiegłym. Potem wróciliśmy jeszcze raz do tego miejsca po odbiór wszystkich zwierząt. Tak chcemy zrobić z Państwa pomocą. Aby uratować pozostałe 1000 cierpiących psów – potrzebujemy w tym celu aż i tylko … 40 tysięcy Darczyńców… Uruchomiliśmy zbiórkę, aby uratować z tego miejsca wszystkie psy. I jesteśmy zdeterminowani, aby tego dokonać. Prosimy, aby nam Państwo w tym pomogli”.

Relacja, zdjęcia na stronie zbiórki

Umowy ze schroniskiem w Wojtyszkach mają gminy: Lutomiersk, Ksawerów i Pabianice.

-Od razu skierowałem pytanie do prokuratury, czy wśród odebranych zwierząt są nasze. Wszystkie zwierzęta z terenu gminy mają trafić po nowym roku do schroniska w Pabianicach, co ustaliliśmy wcześniej. Jesteśmy jednak gotowi działać natychmiast – usłyszeliśmy od wójta Marcina Wieczorka.