FAKTY

Wiceprezydent Pabianic nr 1 na liście do Sejmu?

Politycy już przymierzają się do startu w wyborach parlamentarnych. W przestrzeni medialnej pojawiają się pierwsze nazwiska. Wśród nich jest Marek Gryglewski, wiceprezydent Pabianic. Jeśli otrzyma zapowiadaną pozycję, mamy ogromną szansę na posła z Pabianic.

Na liście z naszego okręgu wyborczego obecna posłanka Paulina Matysiak miałaby ustąpić z jedynki na rzecz wiceprezydenta Pabianic Marka Gryglewskiego, a sama startować z miejsca drugiego – podał dziś Dziennik Łódzki.

Wybory parlamentarne odbędą się w przyszłym roku.

Gryglewski startował w wyborach do Sejmu w 2015 roku. Dostał w sumie 2.313 głosów, o ponad 400 więcej niż kandydat PO.

To magister ekonomii (specjalność finanse i gospodarka komunalna). Ukończył Politechnikę Radomską i studia podyplomowe z zarządzania projektami współfinansowanymi ze środków Unii Europejskiej oraz w zakresie doradztwa zawodowego i pośrednictwa pracy.

Od 2010 roku prowadził podlegający pod łódzką komendę OHP Punkt Pośrednictwa Pracy Młodzieżowego Centrum Karier w Pabianicach. Wcześniej był doradcą klienta w Powiatowym Urzędzie Pracy w Łodzi przy ul. Milionowej, w prywatnych firmach pracował jako handlowiec. Do publicznej świadomości przebił się organizując pierwsze w naszym mieście targi pracy, a w środowisku sportowym znany był jako napastnik PTC. Był zastępcą dyrektora ds. administracji w PUP w Łodzi.

Jako radny powiatowy zwrócił uwagę przede wszystkim skutecznym dopominaniem się o finansowanie in vitro. Zaangażował się także w obronę pomnika na Starym Rynku.

W 2018 Marek Gryglewski zrezygnował z powtórnego startu do fotela prezydenta Pabianic

Więcej o Gryglewskim niżej:

Gryglewski – napastnik rozgrywający