FAKTY

Wicestarosta nazwany kryptogejem i zaatakowany przez PO. Jest pozew i śledztwo

Paszkwile pod adresem kandydata na burmistrza.

O tym, że Robert Jakubowski będzie startował na burmistrza Konstantynowa z poparciem partii rządzącej, pisaliśmy pod koniec sierpnia TUTAJ. Krótko po naszej publikacji, na profilu FB „Platforma Konstantynów Łódzki” pojawił się wpis na temat nadchodzących wyborów samorządowych, w którym zaatakowano Jakubowskiego, obecnie pabianickiego wicestarostę.

Jakubowski wystąpił do szefa konstantynowskich struktur Witolda Stępnia o wskazanie autora wpisu, ale ten nie zareagował. Wobec tego wystąpił do Hanny Zdanowskiej – jako przewodniczącej PO w regionie – o sprostowanie i przeprosiny. Również nie dostał odpowiedzi, dlatego złożył pozew o naruszenie dóbr osobistych. Domaga się 100 tys. złotych zadośćuczynienia z przeznaczeniem na pabianickie hospicjum.

Śledztwo i przesłuchania

To nie wszystko – w gazetce „Głos Konstantynowa” pojawiła się seria paskudnych artykułów, m.in. „Kryptogej, Alkoholik i Talib chcą rządzić”. W tekście można przeczytać m.in.:

A sam Kryptogej? No cóż, jest facetem niewybieralnym, ale za to sterowalnym (…) Już teraz Kryptogej opowiada po mieście, że choć nie jest jeszcze burmistrzem, to od Alkoholika dostaje rozkazy, kto i jaką funkcję ma dostać (…) Alkoholika stać i na wódkę, i na taką „ekstrawagancję jak pijackie kaprysy rządzenia miastem (…)

Robert Jakubowski powiadomił policję, która w sprawie zniesławiających publikacji rozpoczęła śledztwo. Przesłuchano już osoby, które kolportowały gazetkę – zeznały, że zatrudniła je spółka z Łodzi.

Na dzisiejszej konferencji prasowej Jakubowski nazwał kampanię przeciwko sobie brudną i niegodziwą.

W zarządzie konstantynowskiego koła Platformy, oprócz szefa Witolda Stępnia, znajduje się obecny burmistrz Henryk Brzyszcz oraz Marcin Młynarczyk, kontrkandydat Jakubowskiego w nadchodzących wyborach. Startuje on ze skupiającego działaczy PO Konstantynowskiego Porozumienia Samorządowego. Młynarczyk jest dyrektorem kancelarii Stępnia w Urzędzie Marszałkowskim.

Tagi:

7 komentarzy do “Wicestarosta nazwany kryptogejem i zaatakowany przez PO. Jest pozew i śledztwo

  1. To kolejny raz potwierdza teze o mafijnym charakterze PO. Próbujesz sie wydostał i je.b w łeb. W pewnym sensie nie dziwię się, ze zal d..y ścska, bo Jakubowski to supermertoryczny, wartościowy facet. Duuża strata dla platfusów.

  2. kiepskie chwyty, żeby obrzydzić roberta pisowi. jakos kibicem politycznym nie jestem, ale dla mnie jako mieszkanca to znak, że obecna klika nie moze zostac przy wladzy. dramat. tylko mnie zachecili, zeby zaglosowac na roberta

  3. Jakieś chore głowy stworzyły tą gazetkę. Na prawdę trzeba mieć w sobie mnóstwo zawiści i przy tym pusty łeb. Sądzili że Jakubowski nie podejmie żadnych kroków po takim ataku? Ale się prosięta trzęsą……. korytko na bok

  4. to jakaś makabra
    jak trzeba mieć ” zryty beret ” aby takie coś napisać na stronie Platfomy na fejsie
    Jakubowskiego szkaluja i atakują odkąd pamiętam , takie to miasto – czas najwyzszy na wymiane włodarzy miasta
    powodzenia

Comments are closed.