KOMUNIKACJA

Więcej kursów linii Z41. Wraca linia N4B

Od poniedziałku (14 września) zostanie zwiększona liczba kursów linii Z41.

Zmiana dotyczy zarówno dni powszednich, sobót, jak i niedziel. Od soboty 19 września kursy na linii Z41 będzie realizował podwykonawca MPK-Łódź – firma BP Tour. Taryfa opłat nie zmienia się. Od nocy z 18 na 19 września zostanie przywrócone funkcjonowanie linii nocnej N4B.

Linia Z41:
Od poniedziałku 14 września zostanie przywrócona 24-minutowa częstotliwość kursowania w dni powszednie oraz 30-minutowa w soboty i niedziele.

Oto rozkład jazdy linii Z41 (ważny od 14 września 2020):
Wiejska/Łaska » Łódź pl. Niepodległości
Łódź pl. Niepodległości » Wiejska/Łaska

Od soboty 19 września usługi przewozowe na linii Z41 będzie realizowała firma BP Tour, działająca jako podwykonawca MPK-Łódź. Taryfa opłat pozostaje bez zmian – obowiązują bilety łódzkiego lokalnego transportu zbiorowego. Od 19 września zostanie wprowadzona korekta rozkładu jazdy dotycząca kursów wyjazdowych i zjazdowych. Będą one wykonywane z i do pl. Niepodległości, a więc jako pełne kursy.

Linia N4B:
Od nocy z 18 na 19 września zostanie przywrócone kursowanie linii nocnej N4B.

Z uwagi na trwającą przebudowę ulicy Kilińskiego w Pabianicach, autobusy linii N4B w obydwu kierunkach będą kursować objazdem ulicami: Orlą, Mariańską, Moniuszki do Kilińskiego.

W związku z tymczasowo nieczynnym wjazdem i wyjazdem na pętlę Waltera-Jankego, autobusy jadąc w kierunku Łodzi zatrzymają się na przystanku tymczasowym przed pętlą, natomiast w kierunku do Pabianic nie będą obsługiwały przystanku Waltera-Jankego / pętla.

Jednocześnie, w związku z trwającymi remontami w Łodzi, autobusy kursują objazdami:
w kierunku Pabianic: z pętli Stoki Skalna bez zmian do ul. Pieniny, dalej objazdem ulicami: Telefoniczną, Janosika, Pszczyńską, Krokusową, Pomorską, al. Palki, Źródłową do Północnej i dalej stałą trasą,
w kierunku Łodzi: z Pabianic bez zmian do ul. Zachodniej, dalej ulicami: Legionów, pl. Wolności, Pomorską, Kilińskiego, Rewolucji 1905 r., Sterlinga, Północną, Źródłową, Palki, Pomorską, Krokusową, Pszczyńską, Janosika, Telefoniczną i dalej dotychczasową trasą do pętli Stoki Skalna.

Odjazdy z Łodzi do Pabianic w noce z piątku na sobotę i z soboty na niedzielę: o 23:59 i 1:59 z pętli Stoki Skalna, o 0:30 i 2:30 z przystanku przesiadkowego Kościuszki / Zielona,
Odjazdy z Pabianic do Łodzi w noce z piątku na sobotę i z soboty na niedzielę: o 1:54 i 3:54

Źródło: komunikacjapabianice.pl