KOMUNIKACJA

Więcej składów na Święto Niepodległej

Dla mieszkańców Łodzi i województwa, którzy 11 listopada będą uczestniczyć w jubileuszowych obchodach, ŁKA zwiększy zestawienie składów. Dotyczy to zwłaszcza Sprinterów kursujących do Warszawy. Dla uczczenia 100-lecia niepodległości jeden z pociągów ŁKA w patriotycznej grafice już od roku kursuje jako „Marszałek” (niedawno odbyła się akcja „Pociągiem do niepodległości”).

Patriotyczny pociąg to propozycja ŁKA na wspólne świętowanie 100-lecia odzyskania niepodległości. Pojazd został udekorowany grafiką nawiązującą do wydarzeń i miejsc z 1918 roku, które miały miejsce w Łodzi. Żołnierze Polskiej Organizacji Wojskowej odbili z rąk niemieckich dworzec Łódź Fabryczna i odzyskali upragnioną wolność.

Na pociągu „Marszałek” zobaczyć można łódzkie dworce, wiwatujący tłum mieszkańców, szarżę ułanów, parowóz, symbole Legionów. Umieszczone zostały również sylwetki postaci, którym Polska zawdzięcza niepodległość: Józefa Piłsudskiego, Romana Dmowskiego, Leopolda Skulskiego, Ignacego Jana Paderewskiego oraz prezydenta Stanów Zjednoczonych Thomasa Woodrow Wilsona.

Na Facebooku ŁKA trwa konkurs – do wygrania są gadżety przewoźnika.