ROZRYWKA

Wielki finał 50-lecia naszej szkoły muzycznej

Na koniec koncert w filharmonii, festiwal pianistyczny i sesja akordeonowa.

4 listopada (sobota) o godz. 15.00 w Filharmonii Łódzkiej im. Artura Rubinsteina rozpocznie się koncert jubileuszowy z okazji 50-lecia Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Pabianicach. Jest co świętować. Prężnie działająca placówka dochowała się wielu wybitnych absolwentów. To m.in. światowej sławy dyrygent Krzysztof Urbański czy kompozytorzy: Olga Hans i Marta Śniady.

Podczas koncertu w Łodzi usłyszymy „Orawę” Wojciecha Kilara w wykonaniu Młodzieżowej Orkiestry Kameralnej pod dyrekcją Rafała Rydygera, „Fantazję chóralną c-moll” Ludwiga van Beethovena w wykonaniu Orkiestry i Chóru Uczniów i Nauczycieli PSM. Przewidziano także popisy solistów, wystąpią: Marta Macierzyńska (fortepian), Edyta Czarnecka i Marta Malarska (soprany), Joanna Kruszyńska (mezzosopran), Grzegorz Głaszcz (tenor), Bartosz Szulc (baryton) i Dawid Ber (bas).

Wstęp na koncert kosztuje 15 zł. Bilety można kupić w szkolnym sekretariacie (ul. Grobelna 6, tel. (42) 215-55-39).

W ramach obchodów 18 listopada odbędzie się VI Festiwal Pianistyczny im. Karola Nicze. Nicze – wybitny pianista i pabianiczanin – w latach 1968-1977 roku pracował w pabianickiej PSM jako nauczyciel klasy fortepianu.

5 grudnia PSM organizuje IV Sesję Akordeonową “Akordeon – droga do współczesności”. Spotkanie upłynie pod hasłem “Muzyka iberoamerykańska w rozwoju akordeonistyki”.

(Fot. PSM)


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *