PABIANAJS TAJMS

Wielki remont: Archeolodzy dokopali się do prawdziwego skarbu

Pabianiczanie denerwują się, że historyczny remont ulicy Zamkowej i torowiska to niekończąca się opowieść, miasto zakorkowane, a przedsiębiorcy plajtują. W tym szaleństwie, jak się okazało była, metoda. Archeolodzy wreszcie dokopali się do najcenniejszego znaleziska. Do długo poszukiwanej przez portal pabianice.tv matury partyjnej figury!

Kamień spadł mi z serca. Dokument delikatnie wydobyto z wykopu i zabezpieczono. Jest w świetnym stanie, ponieważ tkwił w szczelnie zamkniętej butelce. Prace od razu ruszyły z kopyta i ostatni jesienny termin odbioru inwestycji jest niezagrożony – cieszy się prezydent Pabianic Grzegorz Mackiewicz.

Jak ustaliliśmy do odkrycia doszło niedaleko Dworu Kapituły Krakowskiej, jednak jakiś czas trzymane było w tajemnicy.– Mieliśmy mały problem z tłumaczeniem dokumentu, gdyż został sporządzony w jednym z dialektów górnego Samoa – tłumaczy dyrektor pabianickiego muzeum Ryszard Adamczyk, który jednak nie wykorzysta dokumentu jako eksponatu. -Postanowiliśmy, że znalezisko przekażemy w drodze darowizny do Muzeum Dziwnych Rzeczy, które mieści się w amerykańskim Austin, a kserokopia dotarła już, oczywiście, na ulicę Nowogrodzką – oznajmił w rozmowie z naszą reporterką.

 

Tematy i cytaty zostały zmyślone. Pabianajs Tajms ©®