FAKTY

Wielki sukces „Azji” [ZDJĘCIA]

Pabianicki Klub Sztuk Walki „Azja” zajął 6. miejsce w klasyfikacji medalowej na 24. Międzynarodowych Mistrzostwach Polski w Taekwon-Do.

Mistrzostwa odbyły się w Krakowie. Wzięło w nich udział 621 zawodników z 26 klubów z całej Polski oraz dwie ekipy zagraniczne – Litwa i Austria. Nasz klub pobił rekord w ilości zdobytych medali (łącznie 28): 12 złotych, 6 srebrnych i 10 brązowych.

ZŁOTO: Mateusz Obolewicz, Krystian Kowalski x2, Julia Saktura, Jessica Żabolicka x3, Filip Szydło, Oliwier Baranowski x2, Grzegorz Sokołowski oraz złoty medal dla drużyny w układach formalnych.

SREBRO: Julia Śmiałkowska, Kacper Śmiałkowski, Oskar Gaca, Zuzanna Śmiałkowska x2, Oliwia Domańska.

BRĄZ: Jessica Żabolicka, Jakub Łyszkowski x2, Damian Stępień, Kacper Śmiałkowski, Julia Śmiałkowska, Bartosz Bukowski, Patryk Jagodziński x2, Aleksander Muszyński.

Ponadto Jessica Żabolicka została najlepszą zawodniczką wśród młodzików.

„ (…) Ćwiczymy razem, trzymamy się razem i pomagamy sobie nawzajem. I o to właśnie w tym wszystkim chodzi. Jeszcze raz wielkie gratulacje i szacunek dla wszystkich startujących i całej ekipy. Jesteśmy z Was szalenie dumni. Taekwon!” – napisano na profilu FB pabianickiego klubu. (Fot. FB)