FAKTY

„Wieloryb” zmienia się – ruszyły pierwsze prace

Trwa urządzanie Górki Aktywności w parku Wolności. Inwestycja ma być wykonana najpóźniej do czerwca przyszłego roku.

Teren został wyprofilowany i zrobiono nowe dojścia wyłożone kostką. Rozpoczął się montaż pierwszych urządzeń na placu zabaw: 4-metrowej piramidy linowej przeznaczonej do wspinaczki i zjeżdżalni. Pozostałe prace zostaną wykonane na początku przyszłego roku, jak tylko pozwolą na to warunki atmosferyczne.

Docelowo zaplanowano tu (poza piramidą): dwie zjeżdżalnie (5 i 14 m), tor wspinaczkowy, 25-metrową tyrolkę do zjazdów linowych i trampolinę ziemną. Dla bezpieczeństwa korzystających teren ma mieć różne rodzaje nawierzchni: z piasku, syntetyczną i trawiastą. Do zagospodarowania jest w sumie 2954 m² (przy placu zabaw mają pojawić się ławki i kosze).

ZOBACZ PRZYKŁADOWĄ WIZUALIZACJĘ PROJEKTU

“Wieloryb Czuj Czuj” to projekt z poprzedniej edycji budżetu obywatelskiego. Realizację w tym roku opóźniły problemy z wyborem wykonawcy robót. Koszt urządzenia górki to 190 tys. zł, termin wykonania umowy wydłużono do czerwca 2018.

Tagi:

2 komentarze do “„Wieloryb” zmienia się – ruszyły pierwsze prace

  1. Wieloryba Czuj .uj do głosowania w BO zatwierdził jakiś podpisany urzędnik. Przed wyborem przez mieszkańców ocenił, sprawdził możliwość realizacji w roku 2017, podpisał się czyli wziął za to odpowiedzialność. Wszystko było wiadomo we wrześniu 2016 roku. A przed sylwestrem 2017,2018 pisze się o “problemach z wyborem wykonawcy”. KTO ? KTO? KTO?

Comments are closed.