FAKTY

Wkrótce akt oskarżenia przeciwko byłemu prezydentowi Pabianic

Pawłowi W. grozi do dwóch lat więzienia. Chodzi o posłużenie się zastrzeżonymi znakami na paczkach papierosów.

Do zatrzymania byłego prezydenta Pabianic oraz 45-letniego łodzianina i 37-letniego mieszkańca Konstantynowa doszło 9 czerwca. Po przesłuchaniach postawiono im zarzut z art. 305 pkt. 1. prawa własności przemysłowej, który mówi: „Kto, w celu wprowadzenia do obrotu, oznacza towary podrobionym znakiem towarowym, zarejestrowanym znakiem towarowym, którego nie ma prawa używać lub dokonuje obrotu towarami oznaczonymi takimi znakami, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.”

Podczas przeszukań znaleziono i zabezpieczono kilkadziesiąt tysięcy paczek z nielegalnym oznaczeniem i matryce drukarskie. Jeśli okaże się, że było to ich stałe źródło dochodu, może im grozić od 6 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności (art. 305 pkt. 3).

Zarzuty pozostały niezmienione. Jak najszybciej planujemy wnieść akt oskarżenia, na pewno nastąpi to jeszcze w tym roku – mówi prokurator rejonowy w Pabianicach Tomasz Szczepanek.


3 komentarze do “Wkrótce akt oskarżenia przeciwko byłemu prezydentowi Pabianic

  1. Zarzuty pozostały niezmienione……jednak z powodu sporadycznego (jednokrotnego ) złapania nie stwierdzono (nie złapano w warunkach recydywy czyli nie 305 pkt 3) prokurator planuje 305 pkt 1 z jednoczesnym wnioskiem o warunkowe odstąpienie od karania lub karą w zawieszeniu. Bo to pierwszy raz (złapany) i swój chłop. Prezydent Mackiewicz z Marczakiem przy udziale Roszaka poręczy za podejrzanego dając gwarancję ponownego zatrudnienia w przypadku niepowodzenia lub odbycia kary. Bądźmy dobrej myśli.

    1. Wyjątkowy stek bzdur typu “wniosek o warunkowe odstąpienie od karania”, w dodatku poparty pomówieniami. Na miejscu wymienionych osób zastanowiłbym się nad drogą sądową. Puścić taką/takiego z torbami, to na drugi raz się zastanowi chcąc pisać takie dyrdymały…

  2. Ciekawe który z prezydentów Pabianic będzie następnym przyłapanym na przestępstwie? Panie Mackiewicz, nie drżysz Pan po nocach przed centralnym Biurem Antykorupcyjnym? A sędziów trzeba wybierać na kadencje jak radnych miejskich, wtedy będą się bać dawać mordercom niskie wyroki i puszczać swobodnie złodziej, no bo to kumple od kielicha czy ze szkoły, tak jak to miało miejsce z mordercami rowerzysty z 2014-go roku.

Comments are closed.