FAKTY

Wkrótce inauguracja festiwalu Polka [PROGRAM]

Zespoły z Meksyku, Kenii, Indii, Ghany, Rumunii i Polski wystąpią na 5. jubileuszowym Międzynarodowym Festiwalu Folklorystycznym Polka. Koncert inauguracyjny – 30 czerwca.

Gospodarzem wydarzenia  jest ZPiT Bychlewianka, do organizacji włączyły się samorządy naszego powiatu. Koncerty odbędą się w Pabianicach, Bychlewie, Lutomiersku i Konstantynowie Łódzkim. W ostatniej z wymienionych miejscowości zespoły z najodleglejszych zakątków świata wystąpią  w sobotę, 2 lipca.
O godz. 15.00 z placu Kościuszki wyruszy na plac Wolności barwny, egzotyczny korowód. Będą w nim szli tancerze z wszystkich zaproszonych zespołów, czyli z Kenii, Indii, Meksyku, Ghany, Rumunii, Bułgarii i Polski (wśród nich „Bychlewianka”). Scena stanie na placu Wolności. Początek koncertów jest zaplanowany na godz. 16.00. Występy potrwają do wieczora. Wcześniej, bo 29 czerwca i 1 lipca, odbędą się warsztaty „Etno Dance”. Program: 29 czerwca (środa), godz. 11.00 – Indie; 1 lipca (piątek), godz. 11.00 – Rumunia. Zapisy w Miejskim Ośrodku Kultury w Konstantynowie Łódzkim pod numerem: (42) 211 17 63.

Koncert inauguracyjny odbędzie się 30 czerwca, o godz. 17 w MOK w Pabianicach. Latino Night 2 lipca od 21.00. Informacje w poniższym poście i na bieżąco TUTAJ 

Na zdjęciu głównym kadr z ostatniej Polki (Stary Rynek, 2019 rok)