KOMUNIKACJA

Wkrótce otworzą ul. Wiejską, a zamkną Zamkową. Zmiany w komunikacji [MAPKA]

Ul. Wiejską (przy ul. Łaskiej) zamknięto 1 marca. Prace z powodu nieoczekiwanych odkryć prace przedłużyły się. Miały potrwać do końca czerwca, ostatecznie skrzyżowanie otworzą w poniedziałek, 5 lipca. Zamykają główną ulicę. Przed nami zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej.

Przypomnijmy – w ziemi niespodziewanie odkryto kilkanaście kabli teletechnicznych, w tym kilka światłowodów. Na dodatek  pracownicy dokopali się do zasuwy wodociągowej i studni na połączeniu kolektorów tuż pod torowiskiem. Według dokumentacji nie powinno być jej w tym miejscu. Okazało się też, że trzeba przebudować część nitki wodociągowej. -Nie spodziewaliśmy się na tam małym odcinku aż tylu kolizji – mówił.

W związku z otwarciem ul. Wiejskiej, od 5 lipca na stałe trasy przez ulice Łaską i Wiejską wrócą autobusy linii 1, 3, 4, 5, T i Z41. Autobusy linii Z41 nie będą zatem już podjeżdżać pod dworzec PKP (zostanie przywrócony przystanek Szarych Szeregów/Łaska).

Zamknięcie ul. Zamkowej

Jedną ulicę otworzą, druga zamkną. od  5 lipca nie wjedziemy na ul Zamkową, a konkretnie na odcinek od św. Jana do Żeromskiego. To ostatnie chwile, by pojeździć po granitowej kostce.

Uwaga – ulice Waryńskiego i Wyszyńskiego tymczasowo będą dwukierunkowe na odcinku między Zamkową a Skłodowskiej-Curie.

Zmianie ulegną trasy linii autobusowych: 260, 262, 265, D, T i Z41.

Na ul. Lutomierskiej przy ul. Zamkowej zostaną uruchomione tymczasowe przystanki w obydwu kierunkach. Przystanek Zamkowa/Kilińskiego zostanie natomiast przeniesiony za skrzyżowanie z ul. Kilińskiego.

Linie 260, 262, D i Z41: autobusy pojadą objazdem ulicami: św. Jana, Partyzancką, Lutomierską do Zamkowej i dalej bez zmian. Analogiczna zmiana trasy dla linii 262, D i Z41 obowiązuje także w przeciwnym kierunku.

Linia 265: kursy w dni powszednie realizowane dotychczas do Dworca PKP zostaną skierowane do Sikorskiego, Piłsudskiego lub zajezdni MZK (zgodnie z oznaczeniami w rozkładzie jazdy).
Kursy niedzielne do Dworca PKP zostaną skierowane objazdem ulicami św. Jana, Partyzancką i Lutomierską (analogicznie w stronę Pawlikowic).

Linia T: w kierunku Rzgowa i Guzewa autobusy linii T pojadą z Dworca PKP ulicami: Łaską, Wiejską, Moniuszki i Kilińskiego do Zamkowej. W przeciwnym kierunku pojadą natomiast zmienioną trasą ulicami: Kilińskiego, Moniuszki i Szarych Szeregów do Dworca PKP.

Busy i przewozy pracownicze: busy do Łodzi oraz autobusy pracownicze w kierunku Rzgowa i Łodzi odjeżdżające dotychczas z przystanku Zamkowa/Kilińskiego będą odjeżdżać z przystanku tymczasowego po drugiej stronie ulicy Kilińskiego (w pobliżu kościoła św. Piotra i Pawła). Busy do Konstantynowa Łódzkiego i Konina będą natomiast odjeżdżały z przystanku Zamkowa/Okulickiego.

Otwarcie ul. Jana Pawła II w Ksawerowie

Od 5 lipca zostanie również przywrócony przejazd przez ul. Jana Pawła II przy ul. Łódzkiej w Ksawerowie. Na stałą trasę wrócą wówczas autobusy linii 263.

Więcej informacji wkrótce.