FAKTY

Władze powiatu przestraszyły się fali hejtu. Nie będą popierać takich konkursów

Starostwo najpierw nie widziało w regulaminie nic zdrożnego, potem wicestarosta broniła pomysłu, w końcu Zarząd Powiatu zadecydował, że w przyszłości nie udzieli patronatu konkursom podobnym do matematyczno- religijnego.

Lawinę prześmiewczych, wręcz hejterskich komentarzy wywołała informacja I Liceum Ogólnokształcącego o rozstrzygnięciu konkursu matematyczno-religijnego. Pomysł wyszedł z tej szkoły, w tym roku objął także uczniów innych placówek. Nietypowa inicjatywa niektórych rozśmieszyła, innych oburzyła czy nawet rozsierdziła. (Więcej TUTAJ).

Sprawa stała się tematem numer jeden w ogólnopolskich mediach. Wrzawa pod tekstami nie ucichła. Pod taką presją władze powiatu pabianickiego (przewaga ludzi PO, Robert Kraska to lider Lewicy) wycofały się z patronowania podobnym wydarzeniom w przyszłości. Na tvn24.pl  znalazła się wypowiedź rzeczniczki starostwa Joanny Kupś: “Konkurs nie był obowiązkowy. Patronat został udzielony i przekazaliśmy drobne nagrody. Decydujący o tym członek zarządu powiatu na tamtym etapie nie dopatrzył się żadnych podstaw, żeby odmówić poparcia inicjatywy. Teraz jednak starostwo w obliczu krytyki nie planuje już więcej popierać podobnych projektów. Dlaczego? Rzeczniczka ucina mówiąc, że “taką decyzję podjął zarząd powiatu” .

Wcześniej w komentarzu pod postem szkoły wicestarosta Gabriela Wenne-Błażyńska zaznaczyła: “Gratulacje dla wszystkich. Bardzo ciekawy pomysł”. Momentalnie została wyśmiana.

Wenne-Błażyńska jest bezpartyjna, w powiecie odpowiada za oświatę. Stanowisko powiatu wyrażone w tvn24.pl skomentowała: “Nic o tym nie wiem” i odesłała do rzeczniczki Joanny Kupś. Ta odpowiedziała na pytanie uściślające:

To znaczy, że nie obejmiecie patronatem tego konkursu w przyszłym roku?
– Starostwo nie jest w posiadaniu takiej wiedzy, czy w przyszłym roku szkoła będzie organizowała taki czy inny konkurs – powiedziała i poradziła, by “skierować pytanie do dyrektorów szkół, czy będą skłonni do organizacji podobnych konkursów”.

 

Na zdjęciu członków widzimy członków Zarządu Powiatu Pabianickiego Powiatu: Jacka Wróblewskiego, Gabrielę Wenne-Błażyńską i Roberta Kraskę. Nagrody (m.in. plecaki i smycze) wręczał także Henryk Brzyszcz.

Konkurs matematyczno-religijny wywołał lawinę hejtu. Słusznie?