FAKTY

Włamywacze w rękach policji

Pabianiccy kryminalni ustalili i zatrzymali trzech sprawców kradzieży z włamaniem. Jak ustalono, podejrzani włamywali się do komórek lokatorskich, a także do domu letniskowego na terenie Pabianic. Ich łupem padły sprzęt elektroniczny, rower, biżuteria oraz zestaw wędkarski. Za te przestępstwa podejrzanym grozi do 10 lat więzienia.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Pabianicach pracowali nad sprawami włamań, do których dochodziło w marcu 2022 roku. Włamywacze pokonywali zabezpieczenia i kradli najdrobniejsze nawet rzeczy. Ich łupem padły sprzęt elektroniczny, rower, biżuteria oraz zestaw wędkarski.

W miejscach zdarzeń, za każdym razem policjanci przeprowadzali szczegółowe oględziny, podczas których zostały skrupulatnie zabezpieczone ślady. W toku prowadzonych postępowań, policjanci gromadzili dowody i sprawdzali każdy szczegół, który mógł ich skierować na trop włamywaczy zawężając tym samym krąg podejrzewanych osób.

W efekcie szeroko zakrojonych działań kryminalni ustalili i zatrzymali trzech mężczyzn w wieku 19, 28 i 43 lat, którzy mieli związek z przestępczym procederem. W lombardzie zabezpieczyli także pozostawione przez sprawców, a wcześniej skradzione łupy.

Cała trójka pabianiczan trafiła do policyjnego aresztu. Przestępcze trio usłyszało już zarzuty. Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

(Źródło: KPP Pabianice)