FAKTY

Wlepiają mandaty za psie kupy

Właściciele czworonogów powinni pamiętać o sprzątaniu po swoich pupilach. W przeciwnych razie mogą dostać mandat. Nieodpowiedzialnych wytropi monitoring.

Wiosenne temperatury i topniejący śnieg, szczególnie przypomniał, że miejskie tereny to dobro wspólne wszystkich korzystających z nich mieszkańców. Strażnicy w trakcie patrolowania miasta szczególnie zwracają uwagę właścicielom psów, którzy nie sprzątają po swoich pupilach.

Mandat, sprzątanie, monitoring

Wczoraj taki “przypadek” został rozliczony mandatem karnym w wysokości 250 zł. Właściciel pieska musiał po nim posprzątać.
Wykroczenia takie mogą również zostać ujawnione i zarejestrowane przez operatora monitoringu miejskiego, dlatego tym bardziej apelujemy do osób odpowiedzialnych za swoje zwierzęta o pozostawienie trawników i chodników bez “przykrych niespodzianek” – ostrzegają funkcjonariusze Straży Miejskiej.

Większość pabianiczan za mandatami

Rok temu napisaliśmy o tym, że Straż Miejska ukarała mandatem wysokości 200 zł mieszkańca, który nie sprzątnął psiej kupy. Potem na FB zapytaliśmy pabianiczan, czy funkcjonariusze powinni wymierzać takie sankcje. W trwającej dobę ankiecie udział wzięło 667 osób. 81% pabianiczan (538 głosów) uważa, że mandaty za psie kupy to dobry pomysł. 19 % (129) prezentuje odmienny pogląd.

81% chce karania mandatami za psie kupy [PODSUMOWANIE SONDY]

Tagi: