FAKTY

Wnioski do Polskiego Ładu na ponad 22 mln zł. Cel: remonty dróg

Cztery wnioski o dofinansowanie ponad 22 mln zł zło żyło Starostwo Powiatowe w Pabianicach do rządowego programu Polski Ład.
W II edycji Polskiego Ładu powiat złożył wnioski na 19 mln 190 tys. zł. Chodzi o przedsięwzięcia takie jak:
1 . Przebudowa drogi powiatowej nr 4912E od miejscowości Dobroń do miejscowości Markówka, gmina Dobroń – wartość zadania 4,2 mln  zł.
2. Przebudowa dróg powiatowych nr 3309E i 3310E od DP 3312E w Pabianicach przez miejscowość Rydzyny, gm. Pabianice do DW 485 w Pawłówku, gm. Dłutów – wartość zadania 9,5 mln zł.
3. Przebudowa drogi powiatowej nr 4911E – ul. Wspólna w Pabianicach, Gmina Miejska Pabianice – wartość zadania 6, 5 mln zł.
III edycja Polskiego Ładu dotyczy  gminy i powiatów w których zlokalizowanych były PGR-y. Powiat chce w jej ramach zmodernizować drogę powiatowej nr 4912E od miejscowości Dobroń do miejscowości Markówka, gmina Dobroń. Wartość zadania 3, 6 mln zł. Zawnioskował o 3 mln zł.
Przypomnijmy, że o pieniądze na drogę w Rydzynach powiat zabiegał z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, ale znalazł się na liście rezerwowej. Miasto Pabianice złożyło wnioski do II edycji PŁ na poprawę infrastruktury elektroenergetycznej oraz efektywności energetycznej budynków; przebudowę dróg; budowa kompleksu rekreacyjno-sportowego (w tym baseny) przy ul. Grabowej. Więcej TUTAJ.
(na zdjęciu ul. Wspólna)