FAKTY

Woda i ścieki znów w górę [AKTUALIZACJA]

Od 31 marca stawki będą wyższe o 3%.

Zapłacimy 3,49 zł za m³ wody i 7,05 zł za m³ odprowadzonych ścieków (indywidualni odbiorcy). Opłaty wzrosną jednak również w przypadku pozostałych taryf, obejmujących odbiorców grupowych. Tutaj można się zapoznać z pełną treścią nowej taryfy za wodę i ścieki.

Przypomnijmy, że w ostatnich latach ZWiK konsekwentnie wprowadzał podwyżki stawek – przy akceptacji prezydenta Grzegorza Mackiewicza. Rada Miejska za każdym razem się temu sprzeciwiała, jednak z przepisów ustawy o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzeniu ścieków wynika jednoznacznie, że do zmian taryf może dochodzić nawet bez wyrażenia zgody przez radnych.

Wszystko wskazuje na to, że również w bieżącym roku do niekorzystnych dla mieszkańców zmian opłat za wodę i ścieki dojdzie bez akceptacji RM. Podczas posiedzenia Komisji Gospodarki Komunalnej i Inwestycji, na której radni opiniowali zatwierdzenie nowej taryfy, uchwałę oceniono negatywnie. Stało się tak głosami radnych PiS, pozostali nie brali udziału w głosowaniu.

Dziś (2.03.) sesja Rady Miejskiej, podczas której radni ostatecznie odniosą się do propozycji podwyżek cen za wody i ścieki, przedstawionej przez Zakład Wodociągów i Kanalizacji.

[AKTUALIZACJA]: Kilkanaście minut po rozpoczęciu sesji RM, Bożenna Kozłowska z Koalicyjnego Klubu Radnych zawnioskowała o zdjęcie tego punktu z obrad, gdyż stanowisko radnych nie miałoby wpływu na decyzję o podwyżce. Radni przegłosowali wniosek.
Tagi:

5 komentarzy do “Woda i ścieki znów w górę [AKTUALIZACJA]

  1. A w raporcie z weryfikacji to brak stron parzystych – czyli tylko połowa jest jawna i będzie zatwierdzona połowa stawek ?

  2. A może zacząć od uporządkowania góry w ZWiKu.Zatrudnić profesjonalistów do prowadzenia firmy i odsunąć odpad popartyjny od władzy i skończyć z przechowalnią kadr partyjnych.

    1. dokładnie. ponosimy koszty za przechowywanie kadr popartyjnych i nowo partyjnych.

  3. Ciekawi mnie dlaczego na w telefonii czy energetyce mogę sobie wybrać dostawcę tańszego, a w wodzie i kanalizacji nie??? Z utęsknieniem oczekuję aż na rynek wejdzie jakaś konkurencja! Dlaczego żaden z radnych nie poruszy takiego tematu tylko klepie zgody, albo odsuwa z posiedzenia abo i tak nic na to nie poradzi… co to za monopol jednej firmy na rynku. to już nawet o zbiórkę śmieci może się bić kilka firm z poza rejonu, a o wodę nie?

Comments are closed.