FAKTY

Wojskowi będą w Ksawerowie polować na dziki, lisy i bażanty

Łowy zarządził wojewoda. Aż pięć zbiorowych obław w krótkim czasie. 

13 grudnia na stronie internetowej Urzędu Gminy Ksawerów pojawił się komunikat – wzrok od razu przykuwa groźny tytuł: “Będą polowali na bażanty, lisy i dziki – zachowajmy ostrożność”.

Czytamy: “Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności w rejonie polowań. Gmina Ksawerów znajduje się w obwodzie łowieckim nr 136”.

Informacja została przekazana przez Wojskowe Koło Łowieckie nr 420 “SŁOWIK”. Po pobraniu załączników z pismem i planem zbiorowych polowań można się dowiedzieć, że najbliższe polowanie zaplanowano już na niedzielę, 22 grudnia. Kolejne odbędą się już w nowym roku: 27 stycznia, 2, 9 i 29 lutego. Mieć się na baczności należy między godz. 8.00 a 15.00.

Odstrzał jest wynikiem wrześniowego rozporządzenia Wojewody Łódzkiego. Niektórzy mieszkańcy zaczęli zastanawiać się, gdzie konkretnie w ich gminie występują dzikie zwierzęta, i to w takim natężeniu, że w tak krótkim czasie odbędzie się aż 5 polowań! Gmina słynie, ale z rekordowej wręcz kumulacji firm na niewielkim terenie.

– Dawno temu nasze tereny porastała puszcza, ale nie ma już u nas lasów, tylko koło Urzędy Gminy są drzewa – mówi wójt Adam Topolski.

Nie można jednak wykluczyć, że dziki, lisy i bażanty upodobały sobie ksawerowskie tereny i przybywają tu w gościnę z pobliskich lasów.

Jutro (niedziela) nie ma się czego obawiać. Przybywajcie na pierwszy w historii gminy Ksawerów Jarmark Świąteczny. 

Tagi: