FAKTY

Wójt Gajda idzie na emeryturę. A po nim na urzędzie zasiądzie…

Trzy osoby powalczą o stanowisko wójta po wieloletnim zarządcy gminy Pabianice Henryku Gajdzie.

To już pewne. Wójt Henryk Gajda po zakończeniu siódmej kadencji na swoim urzędzie nie będzie się już ubiegał o reelekcję. W październiku br. osiągnie wiek emerytalny. Kto po wójcie-weteranie obejmie stery gminy Pabianice? Zanosi się na zacięty pojedynek pomiędzy trzema osobami: Adamem Skawińskim, Waldemarem Flajszerem oraz Magdaleną Werstak.

Adam Skawiński z Pawlikowic ma już doświadczenie w walce o fotel wójta. W ostatnich wyborach stawił czoła Gajdzie uzyskując niezły wynik: 1272 do 1658 głosów. Musiał zadowolić się funkcją radnego gminnego. Działa na rzecz dzieci w zarządzie stowarzyszenia „Nowoczesność dla Rozwoju”.

Waldemar Flajszer to wiceprzewodniczący Rady Powiatu Pabianickiego. Szefuje miejskim strukturom Prawa i Sprawiedliwości. Jest dyrektorem Szkoły Podstawowej nr 3.

 

Magdalena Werstak, na którą chce postawić PO, to od niedawna mieszkanka Pawlikowic. Była członkiem Zarządu Powiatu, obecnie piastuje stanowisko wicedyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Pabianicach.

6 komentarzy do “Wójt Gajda idzie na emeryturę. A po nim na urzędzie zasiądzie…

  1. Żadna z podanych opcji mi nie podchodzi! Na szczęście mieszkam w obrębie miasta i to nie mój problem…

  2. Najlepiej będzie jak pan Gajda z urzędu odejdzie już w październiku, tak jak na emeryturę. Nie będzie wtedy emeryt rządził. Już taki deklaratywny był Florian Wlażlak z ZECu, a teraz szykuje się do podpisania kontraktu na dalsze zarządzanie. Biedaki muszą pracować do końca “kadencji”.

  3. Podobno Wróblowa szuka zatrudnienia w Pabianicach a to może chodzi o gminę?

  4. Ja z chęcią widział bym Adama Skawinskiego na fotelu wójta. Jestem pewien, że zrobiłby dużo dla gminy Pabianice.

Comments are closed.