FAKTY

Wójt Topolski znów stracił swojego zastępcę

Wójt Gminy Ksawerów Adam Topolski nie ma prawej ręki. Z posady zrezygnował były pabianicki radny PiS Rafał Madaj.

Ze strony internetowej Gminy Ksawerów zniknął opis stanowiska wicewójta Rafała Madaja. Okazuje się, że zrezygnował on z funkcji i pracy.

Odszedł na własne życzenie – tłumaczy wójt Adam Topolski. I dodaje: – Nie mogę rzucać kłód pod nogi młodemu człowiekowi, który chce rozwijać się zawodowo. Jest geodetą, z pewnością z odnalezieniem się poza urzędem nie będzie miał problemu. U nas zdobył doświadczenie, angażując się w problemy gminy. Przypuszczam, że zarobki w samorządzie też nie są specjalnym magnesem.

Rafał Madaj

29 – latek trafił na fotel wicewójta Gminy Ksawerów po przegranych wyborach samorządowych, kiedy to jesienią 2018 roku nie udało mu się wywalczyć reelekcji. Wcześniej zatrudniony był jako geodeta w firmie prowadzonej przez żonę senatora Macieja Łuczaka. Ukończył Geodezję i Kartografię na Społecznej Akademii Nauk, a na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym UŁ studiował na kierunku o nazwie “Wycena nieruchomości”.

4 lipca 2019 roku był jego pierwszym dniem w pracy.- Będzie się u nas zajmował inwestycjami, środkami unijnymi, przetargami oraz gospodarką przestrzenną – mówił wójt Adam Topolski.

Wyhamował już w sierpniu 2020 roku, przechodząc w sierpniu na pół etatu. W oświadczeniu majątkowym za 2020 rok wykazał (z tytułu zatrudnienia) kwotę dochodu 52 702, 33 zł.

Pracę w ksawerowskim samorządzie będę wspominał bardzo dobrze. Gmina Ksawerów stała się moim drugim domem, zdobyłem tu mnóstwo bezcennych doświadczeń. Jednak chcę sprawdzić się jako geodeta. Zmierzam w kierunku działalności gospodarczej – usłyszeliśmy od Rafała Madaja.

Przypomnijmy, kilka miesięcy wicewójtem był pabianiczanin Jarosław Pinder. Potem, raptem po 10 miesiącach urzędowania wójt pożegnał swojego zastępcę Tomasza Łyska, krewniaka arcybiskupa Władysława Ziółka, by za jakiś czas powitać Madaja.

Co teraz, po jego odejściu? –Po ogarnięciu bieżących spraw zacznę się rozglądać za kolejnym zastępcą -zdradził wójt Adam Topolski.

 

Tagi: