ROZRYWKA

WOŚP 2019: Pabianice nie zawiodły – już wiadomo, że jest rekord!

W ramach 27. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na mieszkańców czekały dziesiątki atrakcji w Pabianicach i Ksawerowie (CZYTAJ TUTAJ). Były m.in. biegi, joga, warsztaty taneczne, salon tatuażu, morsowanie, bezpłatne badania, pokazy strażackie, wystawy, festyn dla dzieci, aukcje, występy artystyczne czy zawody sportowe. Cel był jeden – zebrać jak najwięcej pieniędzy.

Złote Serduszko poszło za 4400 zł; licytowano także vouchery, WOŚP-owe kubki, notesy, kalendarze, kominy, koszulki; piłki z podpisami sportowców i inne gadżety. Po „Światełku do nieba” i zakończeniu głównej imprezy, odbywającej się na terenie C.H. ECHO, pabianicki sztab WOŚP o godz. 23.06 ogłosił, że tegoroczna zbiórka jest rekordowa (choć trwają jeszcze licytacje internetowe i „liczenie puszek”).

Przypomnijmy – ubiegłoroczny wynik WOŚP (od kilku lat niezmiennie bijemy rekord) wyniósł 222.735,84 zł. Ogłaszając go, szef sztabu Dariusz Kamieniak napisał na Facebooku: „Kwota którą poniżej zobaczycie jest dużo większa od kwoty, która gdzieś krążyła w naszych głowach jako szczyt marzeń (…)”. (CZYTAJ TUTAJ)

Ostateczny wynik poznamy za kilka dni.

W tym roku WOŚP grał „dla dzieci małych i bez focha” – na zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Są to placówki z oddziałami II oraz III stopnia referencyjności, czyli takie, które mogą dokonać specjalistycznej diagnozy oraz udzielić pomocy medycznej najciężej chorym dzieciom.

Zobacz tegoroczne “Światełko do nieba”:

WOŚP 2019 – Światełko do nieba. 🎆

Opublikowany przez pabianice.tv Niedziela, 13 stycznia 2019