FAKTY

Wpadł na kradzieży perfum. Był nietrzeźwy

Dzięki spostrzegawczości personelu sklepu, pabianiccy policjanci zatrzymali nietrzeźwego amatora drogich perfum. 28-latek próbował wynieść ze sklepu artykuły o łącznej wartości 890 złotych. Okazało się również, że był poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności.

4 maja, około godz. 10.00, dyżurny pabianickiej komendy otrzymał zgłoszenie o ujęciu mężczyzny na kradzieży. 28-latek „wpadł” w jednym ze sklepów w Pabianicach podczas próby przywłaszczenia drogich perfum. Na miejscu policjanci zostali poinformowani przez obsługę drogerii, że ujęty mężczyzna kradzieży dokonał w przeszłości, lecz zdołał wówczas uciec.

Nagranie ze sklepowego monitoringu potwierdziło ten fakt. 28-letni mieszkaniec powiatu pabianickiego odwiedzał wcześniej ten sam sklep, a wychodząc nie płacił za zakupy. Mężczyzna kradł głównie drogie perfumy i wody toaletowe. Mundurowi odzyskali artykuły pielęgnacyjne o łącznej wartości 890 zł. Odzyskany towar powrócił na sklepowe półki, a mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Policjanci zbadali trzeźwość zatrzymanego, miał ponad 1,2 promila alkoholu w organizmie.

W trakcie interwencji policjanci ustalili, że 28-latek był poszukiwany do odbycia kary dwóch lat pozbawienia wolności. Tym razem mężczyzna odpowie za kradzież, której dopuścił się w warunkach recydywy, za co grozi podwyższony wymiar kary niż 5 lat pozbawienia wolności. Ponadto nie uniknie odpowiedzialności za wcześniejszą kradzież, która zagrożona jest karą grzywny.

(Źródło: KPP Pabianice)