FAKTY

Wreszcie jest podjazd dla niepełnosprawnych

Dziś uroczyście otwarto podjazd dla niepełnosprawnych przy Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej na ul. Brackiej.

Na udogodnienie czekano kilka lat – dotychczas osoby na wózkach inwalidzkich czy matki z wózkami dziecięcymi miały problem z dostaniem się do poradni. Instytucja mieści się bloku mieszkalnym w zasobach PSM – potrzebna była m.in. zgoda wszystkich lokatorów.

Zieloną wstęgę przecięli: prezes PSM Maciej Przybylski, starosta Krzysztof Habura, członkini Zarządu Powiatu Gabriela Wenne-Błażyńska oraz dyrektor PPP Mariusz Wielebski. Po chwili z podjazdu skorzystały pierwsze osoby.

– Apelujemy do pań, by unikały poruszania się po podjeździe na szpilkach bądź wąskich obcasach – konstrukcję tworzą kratki, w których but może utknąć. Zdecydowaliśmy się na takie rozwiązanie, ponieważ kratka zapobiegnie zbieraniu się wody i zimą nie zamarznie na powierzchni podjazdu – tłumaczy dyrektor Wielebski.

Podjazd przy PPP zafundowała Pabianicka Spółdzielnia Mieszkaniowa – kosztował 16 tys. zł. W zamian starostwo przekazało PSM kawałek terenu przy ryneczku na Bugaju, w celu dalszej rozbudowy targowiska.

To nie jedyny obiekt oddany dziś do użytku przez powiat. Po południu  samorządowcy zaprezentowali  także wyremontowany budynek “Orlęta” przy Centrum Administracyjnym do Obsługi Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych w Porszewicach. Przebudowa i termomodernizacja obiektu dla podopiecznych domu dziecka trwała niecały rok.


5 komentarzy do “Wreszcie jest podjazd dla niepełnosprawnych

  1. Cudownie !!! Niedługo starosta będzie uroczyście otwierał osobno każdy stopień schodów. Tak wygląda działanie oszustów z tzw. PO, która z obywatelami ma tyle wspólnego co milicja obywatelska.

  2. Ja pier…. nie wierzę w to co czytam !!! Bareja wiecznie żywy :) “Uroczyste otwarcie podjazdu” !!! Habura to w komedii powinien robić a nie starostą być :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *