FAKTY

Wstęga w obcych barwach na otwarciu biura posłów RP

Niedbalstwo czy wysublimowany przekaz?

Była premier Ewa Kopacz przecięła w Pabianicach nietypową wstęgę: niebiesko-biało-czerwoną. Razem z nią uczynili to posłowie Cezary Tomczyk i Artur Dunin. To ich biuro zostało otwarte 2 października przy ul. Jana Pawła II.

Barwy: niebieska, biała i czerwona występują m.in. we flagach Holandii, Rosji czy Francji. Ale dokładnie układ barw jak na zdjęciu ma flaga Jugosławii. To kraj, którego już nie ma. Rozpad Socjalistycznej Federalnej Republiki Jugosławii został zapoczątkowany w 1980 roku. Wtedy umarł przywódca SFRJ Josip Broz Tito.

Pabianiczanie zauważyli, że wstęga na otwarciu biura posłów Rzeczypospolitej Polskiej powinna wyglądać tak (zdjęcie obok). Czy ostentacyjne użycie przed kamerami sztandarowych barw Jugosławii kryje w sobie jakieś polityczne przesłanie?

Poseł Cezary Tomczyk tłumaczy, że wstęga nie jest dziełem przypadku, a za pomysłem stoją działacze PO z Pabianic. Dlaczego taka taśma? Usłyszeliśmy, że kolor granatowy jest kolorem Platformy, więc idealnie pasuje do bieli i czerwieni naszych barw narodowych.

(Fot. Facebook)

Tagi:

6 komentarzy do “Wstęga w obcych barwach na otwarciu biura posłów RP

  1. I to jest najważniejsza kwestia przy okazji otwarcia biura?
    Żałosne “dziennikarstwo”.

  2. Masz rację autor tekstu nie zauważył, że Ewcia umie obsługiwać nożyczki. Gdyby prasa naciskała mocniej może Ewcia obciełaby małe coś więcej. Plastuś wiedział co się kroi i stanął trochę dalej.

Comments are closed.