FAKTY

Wszy, więcej dzieci bez szczepień i nowe przypadki gruźlicy

Powiatowe służby sanitarne podsumowały miniony rok.

Zwiększa się liczba dzieci nieszczepionych. Na koniec 2017 wynosiła 178 – wynika z raportu naszego Sanepidu. Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Pabianicach wystawił 180 upomnień, 32 tytuły wykonawcze oraz 31 wniosków do wojewody o wszczęcie postępowania wobec opornych rodziców.

– W takich wypadkach nakładaliśmy grzywnę 2.000 zł, można to robić osobno i na matkę, i na ojca dziecka. Jednak dopiero kiedy pojawiało się komornicze zajęcie, odpowiadali na wezwania – mówi dyr. PSSE Małgorzata Sumińska.

W 2017 roku na terenie naszego powiatu zarejestrowano 12 nowych przypadków gruźlicy. Współczynnik zapadalności dla powiatu wynosi 10,06 natomiast dla województwa łódzkiego 16,86 (418 nowych przypadków).

W ciągu roku szkolnego występował problem wszawicy u dzieci ze szkół i przedszkoli. Podczas kontroli placówek zostały przekazane informacje na temat jej zapobiegania i zwalczania.

ZOBACZ całą prezentację z oceną sanitarną powiatu pabianickiego.


7 komentarzy do “Wszy, więcej dzieci bez szczepień i nowe przypadki gruźlicy

  1. policyjne państwo… żeby ścigać rodziców za brak szczepień. co to za represje?!

    1. kto nie szczepi dziecka ten naraza je na niebezpieczeństwa! skoro rodzice tego nie rozumieją, dobrze ze inni pilnuja

  2. Dziecko jest rodziców a nie państwa albo sanepidu. I to rodzice powinni decydować o szczepieniu.

    1. To niech wtedy rodzice zdecydują się na edukację domową. Bo wtedy rodzice ryzukują nie tylko zdrowiem swojego dziecka ale i innych.

  3. Gdyby nie szczepienia to by nas już nie było… A poza tym fakt wola rodzica… lecz zapytajcie dziecko jak będzie umierało na np. na gruźlicę która zabijała, czy wtedy chciało by szczepienie??? Niestety wtedy rodzice słuchali mediów lub własnego strachu??? zaszczepicie…??? Dotyczy się to wiele innych chorób zagrażających życiu :(

  4. Nieszczepione, zaraża inne.
    Dlatego karać takich matołkowatych rodziców z całą surowością.

Comments are closed.