FAKTY

Wszyscy pomagają. Radni potępiają i jednym głosem mówią: “Chwała Ukrainie”

3 marca pierwsi uchodźcy dotarli do Konstantynowa Łódzkiego. To pięć kobiet i sześcioro dzieci. Trafiła już także do nich część darów od mieszkańców. Tego samego dnia radni miejscy jednogłośnie przegłosowali stanowisko w sprawie napaści na Ukrainę.

Oto treść dokumentu:

W obliczu napaści Federacji Rosyjskiej na suwerenną Ukrainę Radni Rady Miejskiej w Konstantynowie Łódzkim z całą mocą potępiają tę niczym nieuzasadnioną agresję.

Działając w imieniu społeczności lokalnej wyrażamy stanowczy sprzeciw wobec rozpoczętych 24 lutego 2022 roku działań wojennych, w wyniku których ponoszą śmierć niewinni ludzi, a kraj ulega olbrzymim zniszczeniom.

Ukraina jest niezależnym, demokratycznym państwem z prawem do nienaruszalności granic i samostanowienia. Rosja brutalnie je pogwałciła, łamiąc podstawowe zasady prawa międzynarodowego. W tym dramatycznym czasie solidaryzujemy się z Narodem Ukraińskim, wspierając go w dążeniu do zachowania wolności i niepodległości. Nasze myśli są dziś ze wszystkimi Ukraińcami, którzy zostali uwikłani w wojnę.

Równocześnie deklarujemy gotowość do pomocy, mając nadzieję, że pokój w Europie będzie przywrócony, a rządzona przez Władimira Putina Federacja Rosyjska poniesie surowe konsekwencje decyzji o rozpoczęciu działań zbrojnych na terenie niepodległego kraju.

CHWAŁA UKRAINIE

(Fot. FB/ Konstantynów Łódzki)

 

 

 

 

Tagi: