KRUCHTA

Wszystkie tematy obrad biskupów w Pabianicach

Hierarchowie dyskutować będą m.in. na temat zagrożeń dla Kościoła w czasie epidemii czy o sposobie porozumiewania się z mediami.

Wyzwania duszpasterskie stojące przed Kościołem oraz kwestie formacji kapłańskiej będą głównymi tematami 387. zebrania plenarnego KEP (5 i 6 października – Łódź i Pabianice) – poinformował Katolicką Agencję Informacyjna bp Artur Miziński, sekretarz generalny KEP.

Część konferencji to obrady podzielone na 5 grup tematycznych. Jak ujawniliśmy 30 września, hierarchowie debatować będą w salach konferencyjnych Hotelu&SPA Fabryka Wełny. Tu również posilą się i prześpią.

Oto zagadnienia, nad którymi pochylą się biskupi.

  • Strategia działania Kościoła w czasie i po pandemii. To jeden z wątków: Zamiast odwiedzin duszpasterskich msze za domowników? Ustalenia wkrótce
  • Kościół w Polsce wobec przemian kulturowych
  • Obecność Kościoła w sferze społeczno-politycznej
  • Duszpasterstwo parafialne w kontekście przemian
  • Komunikacja Kościoła (obecność w mediach laickich i forma głoszenia Ewangelii)

O tym, że Konferencja Episkopatu Polski odbędzie się 6 października w Pabianicach poinformowaliśmy 19 września (CZYTAJ TUTAJ) Liturgia rozpocznie się o godz. 7.00.

Już jutro o godz. 18.00 w kościele św. Mateusza obchody 100 – lecia Archidiecezji Łódzkiej rozpocznie msza celebrowana przez metropolitę krakowskiego Marka Jędraszewskiego.