ROZRYWKA

Wybitny wiolonczelista jutro wystąpi w Dobroniu

Andrzej Bauer zagra na wiolonczeli utwory Johanna Sebastiana Bacha.

Koncert w ramach cyklu “Z klasyka przez Polskę” rozpocznie się jutro (16 sierpnia) o godz. 16.00 w kościele św. Wojciecha w Dobroniu. 

Andrzej Bauer to zdobywca pierwszej nagrody na Międzynarodowym Konkursie ARD w Monachium oraz laureat Międzynarodowego Konkursu „Praska Wiosna” i nagrody Parlamentu Europy i Rady Europejskiej.
Ukończył studia pod kierunkiem K. Michalika, a uzupełniał je pracując m.in.z A. Navarrą, M. Sadlo oraz D. Szafranem podczas licznych kursów mistrzowskich. Odbył dwuletnie studia w Londynie, w klasie W. Pleetha jako stypendysta W. Lutosławskiego.
Andrzej Bauer nagrywał dla wielu zagranicznych rozgłośni radiowych i stacji telewizyjnych oraz brał udział w międzynarodowych festiwalach. Występował z recitalami i jako kameralista, a także jako solista z orkiestrami symfoniczny mi i kameralnymi w większości krajów Europy oraz w USA i Japonii. Płyty arty
sty zdobywały nagrody (Fryderyk 2000, Niemieckiej Krytyki Płytowej).
Artysta wykonuje obszerny repertuar zawierający wiele dzieł muzyki najnowszej,w tym liczne utwory specjalnie dla niego skomponowane. Kolejna edycja projektu Cellotronicum, prezentowana podczas
Warszawskiej Jesieni, została uhonorowana nagrodą Orfeusz 2006.
Andrzej Bauer jest założycielem Warszawskiej Grupy Cellonet. Współpracuje z wybitnymi twórcami inspirując powstawanie utworów na wiolonczelę solo i media elektroniczne (Cellotronicum).
Wykłada na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina oraz na Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Coraz więcej czasu poświęca komponowaniu i improwizowaniu muzyki.

Program:
I Suita wiolonczelowa G-dur BWV 1007
Prelude
Allemande
Courante
Sarabande
Minuet I/II
Gigue
V Suita wiolonczelowa c-moll BWV 1011
Prelude
Allemande
Courante
Sarabande
Gavotte I/II
Gigue