FAKTY

Wybory 2018: Dostanie się Wam tanie mieszkanie, jeśli…

Wiceminister zachęca do poparcia kandydata, który zrealizuje program „Mieszkanie Plus”.

Wiceminister w resorcie infrastruktury i rozwoju Artur Soboń przedstawił dziś możliwość “zainstalowania” w naszym mieście programu rządowego „Mieszkanie Plus”.

– Potrzebujemy dobrego partnera w samorządzie do realizacji tego celu. Cieszę się, że kandydujący na prezydenta Włodzimierz Stanek jest zdeterminowany, aby wcielić w życie projekt, na który czeka wiele rodzin – mówił.

Miasto do tej pory wskazało teren pod budowę bloku na placu przy ul. Mariańskiej 8, ale trudno mówić o dalszych konkretach.

Wiceministrowi Soboniowi towarzyszył wiceprezydent Sieradza Rafał Matysiak. W tym mieście program Mieszkanie Plus jest już zaawansowany, jeszcze w tym miesiącu zostanie rozstrzygnięty przetarg na budowę. Powstanie 150 tanich w utrzymaniu mieszkań (miesięczne kwoty dzięki dopłatom będą rzędu 500-600 zł): – To doskonała propozycja dla tych, którzy nie mają szans ma mieszkanie komunalne, bo ich dochód przekracza widełki np. o 50 złotych, a nie stać ich jeszcze na kupno swojego lokum – tłumaczył Matysiak.

Program „Mieszkanie Plus” ma ograniczyć sztuczne pompowanie cen, polegające na kupowaniu mieszkań i zarabianiu na nich.

Dziś w biurze senatora Macieja Łuczaka rozmawiano także o likwidacji od przyszłego roku użytkowania wieczystego. Właścicielem będzie stać się można niejako automatycznie. Dotychczasowi właściciele (Skarb Państwa oraz samorządy, w tym gminy) będą mogli udzielać bonifikat od opłat rocznych. Będzie możliwość wniesienia opłat przekształceniowych jednorazowo.

Nasza redakcja pabianice.tv zapytała wiceministra o dofinansowanie projektu tramwajowego. Jak podaliśmy, brakuje prawie 30 milionów, a prezydent Grzegorz Mackiewicz zwrócił się do premiera Mateusza Morawieckiego o przeznaczenie na ten cel pieniędzy z budżetu państwa. Okazało się, że część kwoty mogłaby pochodzić z właśnie z Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju (CZYTAJ TUTAJ).

Wiceminister Artur Soboń nie był w stanie “na gorąco” podejść do tego tematu, ale obiecał skontaktować się z nami jutro.

Zapraszamy do dyskusji pod postem na Facebooku (czytaj TUTAJ komunikat dla Czytelników).