FAKTY

Wybory 28 czerwca [LOKALIZACJE KOMISJI, ZASADY BEZPIECZEŃSTWA]

 W najbliższą niedzielę wybieramy prezydenta RP. TUTAJ informacje o kandydatach. Niżej poradnik wyborcy.
  • W Pabianicach uprawnione do głosowania są 50.873 osoby. Do głosowania korespondencyjnego zgłosiło się 266 wyborców. Osoby, które po 23 czerwca zostały skierowane na kwarantannę, mogą zgłosić zamiar głosowania korespondencyjnego do 26 czerwca.
  • Lokale wyborcze będą czynne od godz. 7.00 do 21.00. W Pabianicach jest 26 stałych Obwodowych Komisji Wyborczych i 3 odrębne (w szpitalu i DPS).
  • Ze względu na epidemię, w tych wyborach część OKW ma nowe lokalizacje. Obwód nr 1: siedziba przeniesiona z GS Samopomoc Chłopska przy ul. Torowej 25 do Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej przy ul. Warzywnej 6. Obwód nr 3: z Domu Pomocy Społecznej przy ul. Łaskiej 86 do Przedszkola Miejskiego nr 14 przy ul. Odrodzenia 10. Obwód nr 4: z Domu Pomocy Społecznej przy ul. Wiejskiej 55/61 do I Liceum Ogólnokształcącego przy ul. Moniuszki 132. Obwód nr 18: z Zespołu Szkół nr 2 przy ul. św. Jana 27 do powiatowej hali sportowej przy ul. św. Jana 30/26. Obwód nr 19: z Zespołu Szkół nr 3 przy ul. Gdańskiej 5 do Pabianickiego Towarzystwa Cyklistów przy ul. Gdańskiej 7. TUTAJ całe obwieszczenie o obwodach.
  • W lokalu wyborczym trzeba pamiętać o zasadach bezpieczeństwa sanitarnego, żeby w trosce o siebie i innych  zmniejszyć ryzyko zarażenia koronawirusem:

– zakryj nos i usta np. maseczką lub przyłbicą

– zabierz jednorazowe rękawiczki  i własny długopis

– użyj płynu do dezynfekcji rąk, pojemnik będzie stał przy wejściu do lokalu

– zachowaj bezpieczną odległość min. 2 m.

– w lokalu wyborczym może przebywać ograniczona liczba osób (limit ustaliła komisja zależnie od wielkości lokalu), dlatego żeby uniknąć czekania, wybierz godziny mniej uczęszczane. Ze względów organizacyjnych oddanie głosu może potrwać dłużej niż zwykle.

Środki ostrożności będą obowiązywały również członków komisji. Reguluje to rozporządzenie ministra zdrowia z 15 czerwca 2020 r.