KOMUNIKACJA

Wydłużenie trasy Z41, nowe połączenie PKS i korekta „D” [SPRAWDŹ ROZKŁADY]

Komunikacja zastępcza Z41

Od 2 lipca (niedzieli) autobusy linii Z41 dojadą ulicą Pabianicką do placu Niepodległości wzdłuż trasy tramwaju, następnie w kierunku Dąbrowy ulicami: Rzgowską, Dąbrowskiego, Kilińskiego, Broniewskiego, Tatrzańską i Dąbrowskiego.

Na wydłużonym odcinku będą zatrzymywać się na istniejących przystankach autobusowych, natomiast w rejonie pl. Niepodległości: jadąc w kierunku pętli Dw. Łódź Dąbrowa wjeżdżają na plac od ul. Piotrkowskiej, w kierunku Pabianic wjeżdżają na plac od ul. Rzgowskiej i zatrzymują się na pierwszym stanowisku od ul. Piotrkowskiej.

Nowa trasa będzie stanowić połączenie linii Z41 z trasą innej linii zastępczej – Z2, która funkcjonuje obecnie między placem Niepodległości a Dąbrową. Zarząd Dróg i Transportu w Łodzi zdecydował się na połączenie tras dwóch linii ze względu na ograniczoną liczbę miejsc postojowych na pl. Niepodległości.

Na wniosek Urzędu Miejskiego o 5 minut zostanie skrócony czas przejazdu autobusów linii Z41 pomiędzy Pabianicami a Łodzią. Wraz z wydłużeniem trasy linii Z41, zostanie zawieszone funkcjonowanie linii tramwajowej 41, która od 14 maja kursuje między pętlą Chocianowice-IKEA a placem Niepodległości.

ROZKŁAD Z41 DWORZEC PKP – DĄBROWA
ROZKŁAD Z41 DĄBROWA – DWORZEC PKP

Autobus PKS

Od soboty 1 lipca zostanie uruchomiona nowa linia pośpieszna PKS Ostrowiec Świętokrzyski na trasie Przemyśl – Pabianice – Poznań. Autobusy wyruszające z Przemyśla, po drodze do Pabianic zatrzymają się m.in. w Rzeszowie, Sandomierzu, Ostrowcu Świętokrzyskim, Piotrkowie Trybunalskim oraz na dworcu Łódź Fabryczna. W trasie do Poznania zaplanowano m.in. przystanki w Łasku, Sieradzu, Kaliszu i Jarocinie.

Autobusy na nowej linii będą kursować codziennie. Autobus z Przemyśla do Pabianic ruszy o godz. 14.00 (od 1 lipca), natomiast z powrotem – o godz. 2.32 (od 2 lipca) odjedzie z przystanku Łaska/Wiejska. Z Poznania Głównego do Pabianic odjedzie o godz. 22.30, zaś z Pabianic z przystanku Łaska/Dworzec PKP do Poznania ruszy o 23.33. Codziennie o godz. 23.10 będzie można dojechać z dworca Łódź Fabryczna do Pabianic na przystanek Łaska/Dworzec PKP.

Linia “D”

Od poniedziałku 3 lipca Zakład Komunikacji Miejskiej w Łasku wprowadza korektę rozkładu jazdy linii D (o tym, że funkcjonowanie linii „D” stoi pod znakiem zapytania, pisaliśmy TUTAJ).

ROZKŁAD “D” Sikorskiego – Łask
ROZKŁAD “D” Łask – Sikorskiego
ROZKŁAD “D” Waltera-Jankego – Łask
ROZKŁAD “D” Łask – Waltera-Jankego


SPRAW SOBIE T-SHIRT Z TRAMWAJEM “41”