FAKTY

Wylicytuj fotoradar

Nietypowy gadżet będzie można kupić na internetowej aukcji.

Urząd Miejski w ramach 26. finału WOŚP przekaże na licytację pabianicki fotoradar (wraz z obudową – kontenerem):

Urządzenie od 4 lat stoi nieużywane w magazynie. To całkiem oryginalna pamiątka i mam nadzieję, że uzyska dobrą cenę – powiedział dziś prezydent Grzegorz Mackiewicz.

– Aby otrzymać jak najwyższą kwotę, aukcja odbędzie się na Allegro, by włączyć mogły się osoby z całej Polski. Licytacja wystartuje dziś, najpóźniej jutro – dodał szef sztabu WOŚP Dariusz Kamieniak.

W ubiegłym roku fotoradar na rzecz WOŚP przekazała prezydent Łodzi Hanna Zdanowska. Rocznik 2008 z przebiegiem 63 tysięcy zdjęć został sprzedany za 11.100 zł (cena wywoławcza 50 zł). Zarówno łódzki, jak i pabianicki fotoradar to model Multanova 6F, jeden z najpopularniejszych w Polsce. Wykorzystuje czarno-białą kamerę o rozdzielczości 1,3 Mpx i pracuje w temperaturach od -10 do +50 stopni Celsjusza. Jest uniwersalny i można go zamontować na statywie, w kontenerze, samochodzie, z klapą samochodu otwartą i zamkniętą oraz stacjonarnie – na maszcie.

Niestety nie zrobimy sobie nim fotografii – częstotliwość, która umożliwiała fotoradarom działanie, jest już zablokowana. Jednak w latach świetności nasza „puszka” mogła rejestrować dwa wykroczenia na sekundę i wykonywać pomiar prędkości jednocześnie pojazdom nadjeżdżającym i odjeżdżającym. W Multanovie 6F ceniona również była lampa błyskowa i filtr antyrefleksyjny, który umieszczony na obiektywie gwarantował bezbłędne rozpoznanie kierowcy i tablic. Ich produkcji zaprzestano w 2009 roku.

TUTAJ znajdziecie dokładny harmonogram 26. finału WOŚP.
[AKTUALIZACJA]: Licytacja fotoradaru znajduje się TUTAJ.

(Fot. red/lifor.com.pl)