FAKTY

Wyróżnienie dla Pabianic

Pabianice otrzymały tytuł „Wzorowej gminy województwa łódzkiego” w kategorii transport. Uzasadnieniem były zmiany wprowadzone w komunikacji, takie jak wymiana taboru czy usprawnienie połączenia z Łodzią m.in. przez wspólny  bilet komunikacyjny. Reprezentujący miasto prezydent Grzegorz Mackiewicz odebrał certyfikat i statuetkę w piątek, 4 listopada podczas gali finałowej w Muzeum Historii Miasta Łodzi.

Organizatorem ogólnopolskiego konkursu „Wzorowa Gmina” jest Wydawnictwo Europa Press Media przy współudziale Urzędów Marszałkowskich, Urzędów Wojewódzkich oraz Związku Powiatów Polskich. Pierwszą łódzką edycję konkursu objęli patronatem marszałek województwa Witold Stępień i wojewoda łódzki Zbigniew Rau. W różnych kategoriach nagrodzonych zostało 15 miast i gmin województwa, a także 10 „Wzorowych firm”.

Jeden komentarz do “Wyróżnienie dla Pabianic

  1. Gratulacje nie mają końca. To jednak nie stało się nagle. Jest to efekt wieloletniej polityki i działań prowadzonych przez Prezydentów, i RM Pabianic. Coroczne dofinansowania MZK w kwocie 8-10 mln muszą wywołać taki efekt i coroczna ocena zarządu jest pozytywna. Planowane przez Urząd zakupy dla MZK za kolejne 50 mil pewnie spowodują kolejne wyróżnienia.
    Jeśli podobne nakłady Urząd Miejski w nowym budżecie przeznaczy na Pabianicki ZWiK to oprócz nagrody i pucharów dla Prezydenta mieszkańcy mogą się spodziewać braku podwyżek opłat za wodę i ścieki lub niespodziewanych obniżek.
    Jeśli taką samą kwotą, corocznie Miasto obdarzy PCM i kupi kilka drogich urządzeń to znikną problemy a zarządzanie będzie można powierzyć każdemu, nawet z zatartym wyrokiem. Szpital będzie laurką działań Prezydenta a pacjenci i mieszkańcy będą zadowoleni.

    Nasze pieniądze Wasze Nagrody.

Comments are closed.