FAKTY

Wyrwał kobiecie torebkę, bandziora schwytali Dariusz i Robert

Komendant powiatowy policji uhonorował dwóch mieszkańców Pabianic, którzy pod koniec stycznia ujęli na gorącym uczynku sprawcę rozboju.

Było już ciemno, kiedy Dariusz jadąc swoim samochodem zobaczył młodego mężczyznę szarpiącego się na chodniku z kobietą. Bandzior wyrwał jej torebkę i uciekł na tyły marketu przy ul. Grobelnej (pokrzywdzona doznała urazu ręki i wymagała udzielenia pomocy lekarskiej). Mieszkaniec pojechał za napastnikiem. Zadzwonił też po pomoc do swojego sąsiada – Roberta, emerytowanego policjanta. Ten poradził mu powiadomić policję i sam ruszył na miejsce.

Doświadczenie zawodowe byłego funkcjonariusza oraz ogromne zaangażowanie i determinacja obu panów przyczyniły się do schwytania sprawcy i przekazania go w ręce policji. Odzyskano też skradzioną torebkę.

– Wasz czyn, czujność i rozwaga stanowią niezwykłe wsparcie dla działań pabianickiej Policji, a zaangażowanie w niesieniu pomocy innym oraz kreowanie praworządnych zachowań godne są najwyższego uznania – mówił komendant insp. Tomasz Szwed.

„Bohaterowie dnia codziennego” w podziękowaniu za obywatelską postawę otrzymali listy gratulacyjne i drobne upominki, a towarzyszące im małżonki bukiety kwiatów.

Napadł na kobietę i ukradł jej torebkę. Schwytali go świadkowie