KOMUNIKACJA

Wyścig kolarski – utrudnienia w ruchu

Jak informowaliśmy, jutro w Pabianicach rozpocznie się 32. Międzynarodowy Wyścig Kolarski „Solidarności” i Olimpijczyków. Policja apeluje o ostrożność i stosowanie się do poleceń wszystkich służb.

Na czas przejazdu kolarzy będą występować utrudnienia w ruchu drogowym.  O godzinie 9.00 w centrum rekreacyjno-sportowym MOSIR, na ulicy Bugaj 110 w Pabianicach nastąpi oficjalna prezentacja ekip oraz podpisanie listy startowej. W wyścigu weźmie udział ponad 120 zawodników. Peleton pokona pierwszy 4-kilometrowy odcinek wyścigu w Pabianicach. Kolarze ruszą o godzinie 10.00, natomiast czas wyjazdu z naszego powiatu przewidywany jest na godzinę 10.36. Kolumna zawodników przejedzie ulicami Waltera- Jankego, 20 Stycznia, Grota-Roweckiego, Nawrockiego po czym ponownie wyścig przejedzie ulicą Waltera-Jankego w kierunku ulicy Granicznej. Następnie zawodnicy wjadą do miejscowości Czyżeminek, skąd opuszczą teren powiatu pabianickiego. W godzinach 9.40 – 10.40 w rejonie tych ulic należy spodziewać się utrudnień w ruchu drogowym. Ruch pojazdów będzie wstrzymywany na czas przejazdu kolarzy i sukcesywnie wznawiany po przejeździe wszystkich ekip. Policjanci zabezpieczający imprezę, czuwać będą nad bezpieczeństwem wszystkich uczestników tego wydarzenia sportowego.

-Apelujemy o ostrożność, wyrozumiałość i stosowanie się do poleceń funkcjonariuszy i służb porządkowych. Prędkość kolumny wyścigu może sięgać nawet 50km/h – proszą funkcjonariusze.

(Źródło KPP Pabianice)

Kolarze z całego świata wystartują z pętli przy Waltera-Jankego