FAKTY

„Wyspa piratów” przy podstawówce

Jest szansa na nowoczesny plac zabaw przy jednej z największych placówek w mieście. Skorzystają również pobliskie przedszkola i mieszkańcy.

Trwa głosowanie w tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego. Pod numerem 18 znajdziemy projekt „Wyspa piratów” – plac zabaw przy Szkole Podstawowej nr 16. Będzie to łącznie kilkanaście urządzeń, przyjaznych dla dzieci w wieku 3-14 lat.

„W bieżącym roku szkolnym Gimnazjum nr 3 zostało przekształcone w Szkołę Podstawową nr 16 z oddziałami integracyjnymi. Dodatkowo posiadamy dwa oddziały Przedszkola Miejskiego nr 15 dla trzylatków. W związku z tym jesteśmy placówką, która spośród nowo powstałych szkół podstawowych posiada największą liczbę małych dzieci i żadnej infrastruktury do zabawy na świeżym powietrzu” – argumentuje wnioskodawca Włodzimierz Stanek, dyrektor SP 16.

Ponadto w pobliżu „szesnastki” nie ma placu zabaw, z którego uczniowie mogliby korzystać. A dzieciaków jest od groma: 4x klasy I, 3x klasy II, 4x klasy IV, 2x klasy V oraz dwie grupy przedszkolne – razem to 315 uczniów (w tym 18 z niepełnosprawnością). W kolejnych latach ich liczba się zwiększy.

„Wyspa piratów” będzie także uzupełnieniem i formą zajęć świetlicowych dla dzieci, które w oczekiwaniu na rodziców spędzają w szkole czas po lekcjach, a ze względu na ogólnodostępność, plac sprawi frajdę mieszkańcom oraz dzieciom z sąsiadujących przedszkoli (PM 4 i PM 15).

TUTAJ możesz oddać głos na „Wyspę piratów”.
ZOBACZ WIZUALIZACJĘ „WYSPY PIRATÓW”

***

Głosowanie trwa do 3 października. Każdy mieszkaniec (który w bieżącym roku ukończy co najmniej 16 lat) może zagłosować tylko raz, oddając głos na jedno zadanie. W przypadku zagłosowania na więcej niż jednej karcie, wszystkie głosy oddane przez tę osobę zostaną uznane za nieważne.

Osoby zameldowane na terenie miasta mogą zagłosować poprzez:

  1. wrzucenie wypełnionej karty do głosowania do urny znajdującej się w jednym z punktów do głosowania (w godzinach pracy tych punktów):
    • Urząd Miejski w Pabianicach, ul. Zamkowa 16,
    • Centrum Seniora, ul. Konopnickiej 39;
  2. głosowanie elektroniczne.

Mieszkańcy zameldowani poza Pabianicami (weryfikacja na podstawie ewidencji z Wydziału Spraw Obywatelskich) mogą zagłosować wyłącznie poprzez wrzucenie wypełnionej karty do głosowania do urny znajdującej się w jednym z ww. punktów do głosowania w godzinach pracy tych punktów.

 

art. promocyjny