FAKTY

Wzmożone policyjne kontrole na drogach. Także lokalnych

Od 10 do 14 czerwca, kiedy to przypada długi weekend związany z Bożym Ciałem, o bezpieczeństwo podróżnych będzie dbała większa liczba policjantów ruchu drogowego.

Jak co roku funkcjonariusze ruchu drogowego będą patrolować zarówno drogi tranzytowe jak i lokalne. Tradycyjnie nie zabraknie radiowozów wyposażonych w videorejestratory. Podczas działań policjanci reagować będą na łamanie przepisów ze szczególnym uwzględnieniem nietrzeźwych kierujących, przekroczenia dozwolonej prędkości oraz nieprawidłowego przewożenia pasażerów. Wszyscy podróżujący muszą korzystać z pasów bezpieczeństwa, a dzieci winne być przewożone w specjalnych fotelikach.

W tym roku długi czerwcowy weekend ma szczególny charakter. Choć nie ma zakazu podróżowania, pamiętajmy o ograniczeniach wynikających z epidemii. Należy unikać dużych skupisk ludzkich i starać się zachować dystans. “Planując podróż pamiętajmy, aby zabrać ze sobą maseczki ochronne oraz środki dezynfekcyjne. Będą potrzebne w sklepach i na stacjach benzynowych” – apelują nasi policjanci.

Pabianicka policja przypomina też o zakazie poruszania się pojazdów ciężarowych o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton z wyłączeniem autobusów w dniach:

10 czerwca 2020r w godz. 18:00-22:00

11 czerwca 2020r w godz. 8.00-22:00

Doświadczenia lat minionych wskazują, że w takich okresach znacznie nasila się ruch turystyczno-wypoczynkowy, a tym samym automatycznie zwiększa się ryzyko wzrostu liczby zdarzeń drogowych.