KRUCHTA

Z Ksawerowa do Santiago – młodzi na jednym z najważniejszych pielgrzymich szlaków

Chcą, by wyprawa była początkiem nowej tradycji.

Marysia Urbanek, Weronika Kisiel, Julka Radzikowska, Magda Kolasińska, Zyta Szarafiniak i ks. Dominik Sujecki – to śmiałkowie, którzy 2 lipca wyruszą na pielgrzymkę do hiszpańskiej katedry w Santiago de Compostela.

Wszyscy są członkami Grupy Młodzieżowej działającej przy parafii Matki Boskiej Częstochowskiej w Ksawerowie. Mają od 17 do 28 lat. Skąd inicjatywa wspólnej, dalekiej wędrówki?

– Jadąc na Lednicę zadzwoniliśmy do naszej koleżanki Marysi, która w tym czasie pielgrzymowała do Santiago. Wtedy też narodził się pomysł, aby pójść tam razem – mówi Zyta, która Santiago odwiedzi już trzeci raz.

Dlaczego tam wracam? Bo w czasie pielgrzymki lepiej poznajemy siebie samych, inspirujemy się pięknem stworzenia i otwieramy na drugiego człowieka – wyjaśnia.

Istniejąca od ponad tysiąca lat Droga św. Jakuba (Camino de Santiago) jest jednym z najważniejszych chrześcijańskich szlaków (obok Rzymu i Jerozolimy). Według legendy ciało św. Jakuba pochowano w miejscu, w którym dziś znajduje się miasto Santiago de Compostela.

Nie ma jednej trasy, do celu można dotrzeć jednym z wielu szlaków. Ksawerowianie przejdą ok. 250 km, a wyruszą z Porto (pieniądze odkładali przez rok, przedwczoraj otworzyli puszki – zdjęcie obok). Pozostałe punkty ich podróży będzie można śledzić na fanpage’u „Z Ksawerowa do Santiago”.

Młodzi pielgrzymi mają nadzieję, że to początek nowej tradycji.

Kilka dni temu ks. Dominik Sujecki opowiadał o wyprawie na kanale Maskacjusz TV:

Tagi:

Jeden komentarz do “Z Ksawerowa do Santiago – młodzi na jednym z najważniejszych pielgrzymich szlaków

Comments are closed.