ROZRYWKA

Z Orkiestrą gramy i pomagamy [ZDJĘCIA, VIDEO]

Pieniędzy przybywa w szalonym tempie.

Atrakcje i imprezy towarzyszące 28. finałowi Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wystartowały już w piątek. Był m.in. tradycyjny festyn Dzieci Dzieciom, aukcje i sportowe zajęcia w GDKzB w Ksawerowie, mecz koszykówki żony kontra mężowie (zebrano 2080 zł), minifinał w C.H. ECHO, a dzień zakończył koncert w „Zielonej Górce” (kubek z logo WOŚP wylicytowano tam za 2.600 zł).

Z kolei dziś rano na Lewitynie odbył się bieg „Policz się z cukrzycą” oraz wośp-owe morsowanie (grupka z “Rowerowe Pabianice” wzięła udział w warszawskim biegu, a na mecie przybili “piątkę” z Jurkiem Owsiakiem). Sportowych emocji nie zabrakło na hali powiatowej (turniej piłki nożnej), a finałowe koncerty rozpoczęły się o godz. 15 – zagrał zespół Heima, Lovehicle, a jako gwiazda wieczoru – Wczasy. Światełko do nieba wystartowało o godz. 20.00 – pokaz fajerwerków trwał ponad 4minuty.

Srebrne serduszko poszło za 1.600 zł, złote za 5.100 i 3.100 złotych.

W 28. edycji WOŚP gra „dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej” – za zebrane pieniądze do polskich szpitali zostaną zakupione m.in. lampy i stoły operacyjne, diatermie, aparaty do znieczulenia, sprzęt monitorujący, urządzenia teletransmisyjne, zestawy endoskopowe.

Pabianicki sztab przeliczył już 140.000 zł, jak napisali wolontariusze – pieniędzy przybywa w szalonym tempie. Ubiegłoroczny rekord wynosi 258.710,61 złotych.

[AKTUALIZACJA]: godz. 23.19 – przeliczono już 240.000 zł!

Pamiętajcie – wciąż trwają licytacje na Allegro.

(Fot. Watchit Studio; Sztab WOŚP Pabianice; red., Marcin Mietlowski; GDKzB w Ksawerowie, Rowerowe Pabianice)