FAKTY

Z Zimochem przy mikrofonie

Młodzi adepci dziennikarstwa rozwijają swoje talenty.

Anna Mądrakowska, zwyciężczyni II edycji „Potęgi Prasy Ziemi Pabianickiej”, właśnie wróciła z Rewala. Podczas 16-dniowego obozu dziennikarskiego (nagroda główna w konkursie) najchętniej udzielała się w gazecie „Rewalacje” oraz rozgłośni radiowej „RewalStacja”.

Na swoim koncie ma m.in. wywiad z ratowniczką oraz teksty o wegetarianizmie, wizycie ratowników, motylarni w Niechorzu i nadmorskich trasach rowerowych. W Radio prowadziła m.in. pasmo wakacyjne. Jak mówi, bardzo podobała jej się także wizyta dziennikarza śledczego Tomasza Patory oraz komentatora sportowego Tomasza Zimocha.

– Na obozie mogłam zobaczyć, jak wygląda tworzenie różnych mediów (jest jeszcze portal potegaprasy.pl oraz telewizja TeVaRewal – przyp. red.). Było sporo pracy, ale to doświadczenie zdecydowanie zachęciło mnie do pójścia w kierunku dziennikarstwa. Nawiązałam też wiele nowych znajomości, żal było odjeżdżać – mówi.

Na drugi turnus “Potęgi Prasy” pojechała Katarzyna Łuczyńska, laureatka II miejsca (nagroda – 500 zł dofinansowania).

Ania i Kasia są uczennicami Gimnazjum w Piątkowisku. To właśnie w Gminie Pabianice postanowiliśmy przeprowadzić tegoroczną edycję „Potęgi Prasy Ziemi Pabianickiej”. Organizatorem obozu jest ogólnopolski tygodnik „Angora” oraz łódzkie biuro podróży „Grand Tour”, zaś pabianicka edycja organizowana przez nasz portal jest jedyną lokalną odmianą konkursu.

Zdjęcia i video z rozstrzygnięcia – TUTAJ, praca Ani – TUTAJ, praca Kasi – TUTAJ.


SPRAW SOBIE T-SHIRT Z TRAMWAJEM “41”

Jeden komentarz do “Z Zimochem przy mikrofonie

Comments are closed.