FAKTY

Za 2,5 roku nie poznacie tego miejsca. Zaczynamy odliczanie do wielkiego remontu

Zwycięzca przetargu będzie miał 2 lata na realizację remontu linii tramwajowej i głównej ulicy miasta.

Radni zaakceptowali zmiany w budżecie związane z dodatkowymi pieniędzmi na projekt “Łódzki Tramwaj Metropolitalny etap Pabianice-Ksawerów”. To konieczne po przekazaniu nam przez marszałka województwa 11,8 mln zł. Rada Miejska “zaklepała” też w budżecie na 2019 rok dodatkowe środki własne (ponad 6,5 mln zł niezbędne do zbilansowania kosztów. Dzisiejszy ruch radnych zapowiedzieliśmy TUTAJ.

Najpierw – aby formalnościom stało się zadość – po ostatecznej akceptacji Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju Zarząd Województwa Łódzkiego 13 marca podjął uchwałę o przyznaniu Pabianicom dofinansowania.

Przewidywany termin podpisania umowy z wykonawcą to maj. Od tego momentu wybrana firma będzie miała 2 lata na realizację remontu linii i modernizacji ul. Zamkowej.

W przetargu nadal pozostają ważne 3 z 4 złożonych ofert tzn. ZUE S.A. z Krakowa (do 10 kwietnia), BUDIMEX S.A. z Warszawy (do 11 kwietnia), konsorcjum Progreg InfraCity z Łodzi – Lider, MPK Łódź Sp. z o.o. i WŁODAN Sp. j. z Porszewic (do 11 maja).

Unijny udział w projekcie to ok. 87 mln zł, prawie 12 mln pochodzi z budżetu państwa. Najtańsza oferta wykonawcy opiewa na ponad 173 mln zł. 74 miliony wyłożyć muszą Pabianice i Gmina Ksawerów.