FAKTY KOMUNIKACJA

Za kilka dni rozpocznie się przebudowa mostu na Dobrzynce

To długo wyczekiwana inwestycja. Rozlewiska tworzące się tuż przy jednym z kluczowych skrzyżowań to jedna z głównych bolączek Pabianic. Nie obejdzie się bez utrudnień w ruchu. Dodatkowych – w obliczu przeciągającego się remontu linii tramwajowej.

Od 1 czerwca do 29 września 2022 roku będzie trwała przebudowa mostu w drodze powiatowej ul. Grota Roweckiego – poinformowało Starostwo Powiatowe w Pabianicach.

Przebudowa mostu obejmie: demontaż. rozbiórkę i wykonanie pomostu na pasie jezdni, fragmentów przyczółków, podbudowy i nawierzchni jezdni i chodników, oznakowania poziomego, urządzeń zabezpieczających (barier), wykonanie kanału technologicznego, umocnienie dna rzeki, przebudowy kanalizacji deszczowej przebudowy latarni oświetlenia ulicznego.

Wartość zadania ponad 2,6 mln zł. Blisko 1,7 mln zł pójdzie na ten cel z budżetu państwa (Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych i rezerwa subwencji ogólnej), z kasy powiatu ok. 930 tys. zł.

Dwa lata temu, kiedy sporządzano dokumentację, szacunkowe koszta oscylowały wokół miliona zł, ale ceny na rynku budowlanym poszybowały.